Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bölcső hordozást hogyan...

A bölcső hordozást hogyan kell megkötni?

Figyelt kérdés
Sosem sikerül,mert vagy nagyon szoros és nem fér bele vagy túl laza,és nem tart,vmi jó leírás vagy video kellene

#hordozókendő #bölcsőtartás
2013. jan. 6. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
youtube-on milliónyi videó van
2013. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem mondod,tényleg??akkor légyszi küldj egy jó linket,mert sem angolul,sem németül nem találtam bölcsőt
2013. jan. 6. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező:)!

MIért szeretnéd ezt kötni? MEnnyi idős a babád?

Az a helyzet, hogy mivel a porckorognok a csigolyák között függőleges tartásban képesek ellátni a funkciójukat, nem igazán érdemes bölcsőtertásban hordozni, max. ha szoptatni szeretnéd benne a kicsit. De ha bukósabb, akkor még addig sem. Olvasd el, ha van időd, érdemes:):

[link]

idézek belőle:

" beszéltem, az a gerinc felépítése. Gerincünk - leegyszerűsítve - csigolyákból és porckorongokból áll. A porckorongok a csigolyákat összekötő elemek, melyeknek feladata, hogy felfogják és tompítsák a gerincet érő hatásokat (nevezhetjük őket "ütköző elemeknek" is). Ezeket a hatásokat függőleges helyzetben képesek optimálisan ellensúlyozni (hiszen így is helyezkedek el a csigolyák közt), vízszintesen erősen korlátozottak. Egy kisbaba csigolyái és porckorongjai is fejletlenebbek, mint egy felnőtté, így még kívánatosabb, hogy olyan hatásoktól, melyek terhet jelentenek ezekre a szerv(része)ekre, kerüljük. Természetesen a babaszobában a kiságyban fekve ilyen jellegű probléma nem lép fel, de a babát karunkban fektetve ringatva vagy épp babakocsit tologatva már felmerülhet a kérdés...


A bevezető után térjünk vissza a bölcsőtartásos hordozásra! Kétfajta bölcsőtartás létezik: az egyikben

a baba arca felfelé néz, szemből nézve a gerince nyitott U alakot ír le (ez látható a képen), a másik módon a baba felénk fordul és körbeöleli testével a hasunkat (ún. "has a hashoz" pozíció). Ránézésre a hátgerinc görbülete mindkét esetben megvan, de a megfelelő csípőfejlődéshez szükséges terpesz kivitelezhetetlen, hiszen a a kendő összeszorítja a baba lábait. A gerinc kvázi vízszintesen helyezkedik el, így az azt ért erőhatásokat (a hordozó személy mozgását) nem tudja kivédeni. A "has a hashoz" pozícióban a baba felül lévő lábának súlya pluszban nehezedik az alul lévőre, méginkább hátráltatva az egészséges csípőfejlődést.

Bölcsőtartásos pozícióban - ha a kötés eléggé feszes ahhoz, hogy alátámassza a babát - könnyen előfordulhat, hogy a baba feje túlságosan előrenyeklik, mellkasához szorul (minél feszesebb a kötés, annál jobban). Ez egyrészt kényelmetlen, másrészt elzárhatja a szabad levegő áramlását. A baba (különösen, ha a kendőszárakat gondos szülőként is a fejére húzzuk, hogy nyugodtan pihenhessen vagy vastagon bélelt, kevéssé légáteresztő anyagú erszényekben hordjuk) a saját kilélegzett levegőjét lélegzi folyamatosan vissza. Ennek következtében a vérének szén-dioxid tartalma megemelkedik, egyre mélyebb álomba szenderül. Egészséges újszülötteknél ilyenkor azonnal fellép a túlélő reflex és mély levegőt vennének. De mi kell ehhez? Próbáljuk ki, lélegezzünk be egy mélyet, mi történik? Mellkasunk megemelkedik, gerincünk kiegyenesedik. Pont ez utóbbi az, amit egy bölcsőtartásba kötött baba nem tud megtenni, mert nem engedi a kötés...Természetesen ez extrém esetben fordulhat csak elő, de nem árt, ha tudunk a bölcsőtartás ezen oldaláról is.(...)"

2013. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

6 hetes

pont a leírás miatt nem tudtam jól megkötni,mert nekem is az volt a bajom,hogy a háta nincs jól.

Viszont így nem tudom,hogy hogyan kössem magamra,mert a csípőhöz még kicsi sztem,ha meg a többit nézem,ami elől van,akkor nem lát ki,és ott csak aludni tud.és én akkor is szeretném felkötni,mikor fent van.Akkor viszont ő nézelődik általában vállon.Most már 5 kg felett van,és rettenetesen fáj tőle a derekam 5 perc után. Szóval olyan kötést keresek,ami tartja a buksiját,de ki is lát vmelyik oldalra

2013. jan. 6. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kösd csípőre, ugyanúgy tartja a fejét mint elöl, ugyanabban a testtartásban van, a különbség annyi, hogy az oldaladra teszed:)!

SZövött kendővel a csípőkenguru nevű kötést tudod például kötni, kifejezetten alkalma újszülöttek, még korababák hordozására is:). Illetve linkelem még a hurkolt csípőkötést is.

A csípőkenguru(Hüftkänguru)t a lány nagyobb babával köti, ugyanígy lehet picurkával, csak a tarkójáig kell felhúzni a felső szegést:).

Illetve a fb.- os képen is nagyobb a lányzó ebben a kötésben de szépen látszik, hogy tarkóig felhúzva nagyon szépen tartja afejét az elég feszes kötés:).

Merre laksz? Esetleg hordozási tanácsadót van kedved felkeresni?

Hüftkänguru(csípőkenguru):

http://www.youtube.com/watch?v=WpcwGdsqMJM

fb- os kép:

[link]

hurkolt csípőkötés:

http://www.youtube.com/watch?v=Exr8JNBtA9Y

2013. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!