Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukástól hogy fullad meg a baba?

Bukástól hogy fullad meg a baba?

Figyelt kérdés
Mindenki ezzel a háton altatással jön,és most attól félek,hogy éjjel mikor megszoptatom nem mindig bufizik,mert annyira elalszik,hogy ha háton altatom megfulladhat.eddig hason altattam,most jóízűen aludt háton,de olvastam itt egy történetet,akinek meghalt a kislánya,így kikaptam a kisfiam,és inlább nem alszom csak baja ne legyen.szokott bukni,és olyan halkan csorog le a száján oldalt,de ha alszik lehet visszacsorogna?

2013. jan. 6. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ne aggódj! Nagyon sok kisbaba alszik háton, s a legtöbb bukik is. Azért nem büfizik éjjel mert nem nyel levegőt, mivel szinte álomban eszik. Igaz hogy én mindig hason altattam(most is-8 hónapos), de ha a Te Picikéd háton alszik jót, akkor tedd úgy! :) Ne aggódj!
2013. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem büfizett én oldalt tettem le, kitámasztottam pont ezért, hogy ha visszajön a tej kifolyjon.
2013. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Az én kislányom sem büfizik éjjelente, tényleg alszik, miközben eszik. És éjjelente mindig háton alszik. Eddig nem volt gondunk.

Ha annyira aggaszt, szerezz be egy légzésfigyelőt, nekünk is van és nagyon megnyugtató a tudat, hogy van ez a kütyü.

2013. jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:
100%

Én még a 7 hósomat is oldalt teszem le, igaz, csak az elején bukott.

Illetve mellettem alszik, úgyhogy azonnal észrevenném, ha baj lenne.

2013. jan. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha háton altatod, alvás közben bukik, akkor az nem tud kifolyni a szájàból, hanem vissza csorog, amitől megfulladhat, ha rossz helyre megy! A picik még nem tudják kiköpni, felköhögni...

Azért kell oldalt altatni, mert akkor kifolyik a szájából!!!

Egy párnával meg kell támasztani a hátát.

2013. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam hason alvós volt kezdettől fogva. Egyik nap, ahogy mosogattam, a baba másfél méterre tőlem hanyatt feküdt a nappaliban. Érdekes, fuldokló sírást hallottam tőle, odarohantam, felkaptam, és egy nagy adag bukás folyt ki a száján. Ha nem kapom fel, ott fullad meg mellettem. Így örültem, hogy ő hason alszik, soha nem okozott gondot a visszabukott kaja.

Én is azt tudom csak tanácsolni, hogy tedd le oldalt, és támaszd ki valamivel. Úgy ki tud jönni a száján a visszabukott kaja. Hanyatt fekve erre nagyon kicsi az esély.

2013. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejóég. Mintha én írtam volna az utolsó választ!

Én is így jártam! Az én fiam mindig hason aludt, most is pedig már nagy. Olyan 4-5 hónapos lehetett amikor a nappaliban feküdt a játszószőnyegen a hátán, játszott a lelógó állatkákkal, én főztem a konyhában, és én is furcsa hagokat hallottam, olyan érdekesen köhögött, kiszaladtam hozzá, és már fújta is keféle a visszabukott tápszert, orrán száján jött, és úgy fuldoklott, hogy én belőlem még az élet is kiszállt ijedtemben. A férjem jött és kapta a karjára a gyereketet hason és ütögette a hátát, kiköhögte a maradékot, semmi baj nem lett, leszámítva,hogy én meghaltam szívinkfarktusban.

Szóval én bukós babáknál inkább a hason altatást favorizálom, hisz ha ez éjjel történik, nem hallom, ő sem tud jelezni akkor bizony az én gyerekem könnyen lehet, hogy már nem él:-(

2013. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*keféle = kifelé
2013. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kb 30 centire van az ágyam tőle,szóval ha minden esetben köhög azt elvileg meghallom,de nem szívesen altatom így, a hason altatást szereti,de ott meg a bölcső haláltól félek,a védőnő meg folyton,ha jön és látja,hogy hason van mondja,hogy legyen háton
2013. jan. 7. 14:15
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Én mérlegeltem: Alszik háton:a gyerek bukik, visszajön a hányadék, lenyeli megfullad erre az esély 80% vagy még több, mert reggelre a pelenka a feje alatt örkösen úszott a visszabukott folyadéktól.

Vagy alszik hason: nagyobb a kockázata a bölcsőhalálnak valóban, de kisebb az esélye hogy bölcsőhalál okozza a halálát mint annak, hogy megfulladjon.

Vettem egy légzésfigyelőt, és a gyerek kezdetektől hason laszik.

Volt, hogy oldalt aludt eleinte, de nem szerette. Háton is próbáltam 1-2 elvetemült miatt akik szerint ökkörség hason altatni egy gyereket, a fiú örökösen "repkedett" felriadt. Maradt a hason altatás.

Ha melletted van nem lehet baja, mert egy anya olyan éber mint egy házörző .-)

2013. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!