Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babátok mellett...

2-3 hónapos babátok mellett hogyan oldjátok meg a saját étkezéseteket? Miket esztek? És mikor készítitek el?

Figyelt kérdés
Nekem probléma az ebédem. Tudom szoptatás alatt fontos a megfelelő ètrend, de 2 hós babám mellett nincs idő magamra főzni. A család többi tagja eszik menzán, vacsira általában hideg kaját kérnek. Csak én maradok meleg étel nélkül. Ti hogyan oldjátok meg az ebédeteket?
2013. jan. 7. 07:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Főztem. A gyerek alszik időnként, akkor simán lehet főzni, akar egy személyre is. Ha megsincs rá időd, akkor rendelt magadnak. Sok cég foglalkozik ilyennel.
2013. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Amikor alszik,akkor fözök.Napközben 1x alszik 2órát meg 2x 1 órát max.Vagy este főzök,mikor megy aludni.Bár nem szoptatom,üvegből etetem,de semmi különbség nincs.Egy ilyen kicsi baba azért elég sokat alszik még,szerintem ez nem kifogás rá,ne haragudj.Meg egy 2 hónapos babát betehetsz játszószékbe is ülni már kicsit és elvan.A kaját meg nem kell folyton nézni.Lányom most 3 hónapos,első 3hétben nem aludt semmit szinte,de ahogy hazajöttünk korházból,már másnap föztem.
2013. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Két szopi között el van az ágyában, addig van időm főzni. Nem veszem fel, ha nyűgösködik.

De ha csak magamra kellene, akkor egyszerre nagyobb adagokat főznék, adagonként lefagyasztanám. Akkor csak ki kell venni a fagygóból, ha nincs időm főzni.

2013. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én babám nagyon keveset alszik. Max. fél órát. Akkor alszik többet ha mellette fekszem, vagy sétálunk kint.Kis ideig tényleg elvan a hordozóban vagy a pelenkázón, addig szoktam elpakolni a nagyobbak után, mosni, vagy ilyesmi, de ha sír felveszem.

Így kevés az időm mindent elvégezni.

2013. jan. 7. 07:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi rendelunk. Az evest ha mashogy nem tudom ,ugy oldom meg, hogy hordozokendobe magamra kotom a babat.

1 honapos kisfiu anyukaja

2013. jan. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amíg előkészíted az ételt, lehet rajtad hordozókendőben, vagy kiviheted magaddal a konyhába autós hordozóban. Tulajdonképpen csak akkor nem lehet a konyhában, ha forró olajban sütsz, az balesetveszélyes.

Az első babámat még igyekeztem nyugiban szoptatni, és akkor ettem, ha hagyott. A másodikat már evés közben szoptattam. :) Ez csak így kimondva tűnik furának, más anyukákkal beszélgetve kiderült, hogy rengetegen csinálják így.

2013. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szio nekem is 2hos a babam! Ebedet rendelek minden heten kimondott kismama menut! Vacsikat tudok csinalni mikor apuka hazajon addig o van a babucival! Hetvegen ugyan ez apuci babazik en meg fozom!
2013. jan. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
OFF Kismama menü, apuci, babuci.... Olyan cukcsi, hogy fenyeget a cukorbetegség......
2013. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
:D
2013. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fél óra alvás? :) rengeteg félóra alatt elkészíthető étel van :) Pl. Spagetti, levesek, főzelékek (pl. üveges zöldbabból amit előre főzve raknak üvegbe kereken 25 perc alatt akkora adag kaját csinálsz, hogy 3 napig elég :)) Vagy akár csirkemellet felkockázol megpirítasz kevés olajon, hozzáöntesz fél bögre rizst, azt is pirítod vele és felöntöd 1 bögre vízzel, lefedve összefőzöd. Ez is simán 30 perc alatt megvan :)
2013. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!