Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájának volt...

Akinek a babájának volt arcüreg gyulladása leírná hogy kezdődött, milyen tünetek voltak? és mennyi idő alatt jött rendbe?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A melléküregek kb 3 éves korra fejlődnek ki, ezért annál kisebbeknél nem jellemző az arcüreg gyulladás. A gyerekorvosunktól tudom. Kicsiknek a fülükre és a tüdejükre szokott inkább húzódni a gyulladás.
2013. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! ezt nem tudtam :)
2013. jan. 7. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Náthával kezdődött. Átlátszó takony, orrfolyás. Sűrű takony, ami orrszívás hatására sem ürült ki, folyamatos szörcsögés. Végül elkezdett hörögni. Éjjel is, nappal is :(

Középfül-, arcüreggyulladás, bronchitis. Nagyon lassan jött rendbe, gyakorlatilag láz nélkül zajlott az egész :( 2 fülfelszúrás mindkét fülön. 3 antibiotikumkúra, 2 hetes kórházi kezelés. A fül, az orr- és arcüreg valamint a tüdő szoros kapcsolatban állnak egymással, gyakran előfordul, hogy egyik gyulladása átterjed a másikra.

A háziorvosom szerint úgy tudom elkerülni, hogy újra ilyen beteg legyen, hogy annyiszor szívom az orrát, ahányszor kifújnám. Minden tüsszentés után, ha szörcsög, ha nem, lefekvés előtt, evés előtt, séta előtt, spontán orrfolyásnál, amikor látom, hogy megint gyöngyözik az orra alatt. Sterimar és néhány perc múlva kíméletlenül ki kell szívni.

2013. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi hogy leírtad. mennyi idős volt a gyerkőc ekkor? arc dagadás volt? ha igen egyik felén vagy mindkettőn? remélem többször nem kerültök bele borzalmas lehetett...
2013. jan. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!