Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány percet bír ki nézelődésse...

Hány percet bír ki nézelődéssel a babátok 6-7 hetesen? Mit csináljak, hogy ne sírjon, de felvennem se kelljen folyton?

Figyelt kérdés
Ha nem alszik szinte mindig fogni kell,és általában a vállamra rakni,egyszerűen már nem bírja a hátam annyira fáj,a hintában,vagy pihenőszékben egy pisilés erejéig bírja. Imádom,és jó érzés,hogy foghatom,de azért nekem is vannak szükségleteim,és azokat egy kézzel nem tudom mindig megoldani.Meg mondom a hátam 5 perc után már leszakad,a karomban pedig nincs el,ott is sírdogál.Van hordozókendőm,de ott meg nem lát ki,meg nem is nagyon értem,hogy amiket mutatnak megkötési módokat a baba arca a mellkasomhoz ér,és akkor szerintem a kilélegzett levegőt lélegzi vissza,az meg káros az agynak nem?

2013. jan. 7. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A kendőben oldalt van a feje nem a hátadnak nyomódik arccal, nem? Szerintem, bár én nem használok ilyet. Mi kaptunk egy ilyen zenélős forgós valamit a kiságy fölé, azt elnézegeti akár egy órán át.
2013. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hátadnak/mellkasodnak. :) Ahova kötöd.
2013. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Ha megszokja, akkor később is csak a kezedben marad nyugton.
2013. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt legalább fél éves koráig. Úgyhogy a válasz engem is érdekel, mert várjuk a másodikat és de jó lenne, ha könnyebb lenne az első x hónap.

Kérdező, én csak annyit tudok írni, hogy kitartás, egyszer elmúlik a probléma, nálunk akkor változott, amikor forgolódni kezdett és mászni.

2013. jan. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek azzal egyet, hogy azért ne vegyük fel, mert majd később is ezt igényli. Nem igaz. Mint írtam, nálunk a forgolódással, mászással megszűnt ez az igény. Sosem hagytam és nem is hagynám sírni a babám.
2013. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Néha pedig érdemes sírni hagyni egy 10 percet, mert sokszor azért sír, mert fáradt, csak nem tud elaludni. Legtöbb esetben 10v perc múlva bealudt a babám, ha hagytam.
2013. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

sajnos ő a forgót se nagyon szereti

én nem szeretném hagyni sírni,így is elég rossz,ha sír,mert fáj a hasa és nem tudok segíteni rajta

2013. jan. 7. 11:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is imád kézben lenni, s úgy nézelődni. Ha sír vagy büfizés után én még sétálok vele egy kicsit a lakásban, énekelek, mesét olvasok, aztán beteszem a kiságyba. A kiságy körbe van rakva mindenféle élénk színű játékkal, falvédővel, babakocsi csörgővel (az a láncszerű), s ezeket nézi, dumál nekik. Amit még nagyon imád, az a fiam szülinapjáról maradt lufik (a karnisra vannak felkötözve), illetve a karácsonyfa, csak az izzósor égjen. Mondtam is a páromnak, hogy le se bontjuk legalább márciusig.

Szóval nyugtasd meg, aztán tedd le olyan helyre, ahonnan sok színes dolgot lát.

2013. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy nem marad meg,nézegeti 1-2 percig aztán sír,hogy vegyük fel,és onnan nézegeti uazt tovább
2013. jan. 7. 12:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hetes és ugyanez van.Aludni nem igazán szokott és állandóan fogni kell,mert ha letesszük sír.Néha elvan 5-10 percig ha leteszem,de ennyi. én sem tudok tőle semmit csinálni.Én is olvasgattam már itt többet,szinte mindenki azt írja,hogy ne hagyd sírni főleg míg ilyen pici és hogy kitartás,idővel elmúlik,én is ebben reménykedem :-) És ahogy olvasgattam,nagyon sokan vannak ebben a helyzetben,majd csak túl leszünk rajta!
2013. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!