Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a babám az...

Mit tegyek, hogy a babám az éjjelt végig aludja?

Figyelt kérdés
tegnap előtt óta próbáljuk a kiságyban altatni fürdetés és kajcsi után,hogy ne szokja meg a karban altatást,nagyjából ez sikerül is.9kor van kb az ágyba tevés,de így megébred éjjel,és ma éjjel is fél 1től 3ig szórakoztattuk egymást,mit tegyek,hogy szoptatás után aludjon?

2013. jan. 7. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg kicsit tovább ébren tartani és később elaltatni!! Mondjuk annyival amennyit ébren van éjjel!!
2013. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
6 hetes múlt
2013. jan. 7. 12:20
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen korban nem az a normális, ha még ébred éjjel?
2013. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
szerintem az normális,ha 3 óránként eszik,de,hogy nézelődni is akarjon az nem
2013. jan. 7. 12:29
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is az a normális, ha még ébred éjszaka. A lányom (második baba) este 7-kor fürdik, előtte eszik, 9-ig szórakoztatjuk felváltva a férjemmel (mert nem hajlandó elaludni), majd eszik, alszik. 2-3 között szokott ébredni (kb. másfél hete, előtte még szigorúan 3 óránként ébredt éjszaka is magától), majd eszik, peluscsere, s alszik reggel 7-ig.

Szóval ne várd, hogy végigalussza az éjszakát. Nappal próbáld meg kicsit ébren tartani azzal, hogy sétálsz vele a lakásban, énekelsz, mesét olvasol vagy csak beszélsz hozzá.

Éjszaka pedig csak kislámpát gyújts még a peluscseréhez is, ne beszélj hozzá vagy csak épp annyit, hogy megnyugodjon, ha sírdogál.

2013. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ilyen kisbabának szüksége lehet rád, én még nem javasolnám, hogy evés után egyből betedd a kiságyba, csak ha elalszik.Szüksége van a közelségedre.Egyébként a kisfiam ilyen korába még kétszer ébredt enni.Valószínűnek tartom, hogy ő is éhes.Nem kell hogy ilyenkor már átaludja az éjszakát.Azzal meg nagyon el fogod rontani, hogy szórakozol vele éjszaka, pont e miatt nem fogja átaludni az éjszakát, sőt még lehet e miatt fel is fogja cserélni a nappalt az éjszakával.Szerintem ha felkel éjszaka, etesd meg és hidd el evés után azonnal vissza fog aludni.Az éjszakai evésről meg le fog szokni, de most még adj neki.Kisfiam(tápszeres) 6 hónaposan szokott le az éjszakai evésről, most 9 hónapos és átalussza az éjszakát.
2013. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Timóca Szamóca ***** válasza:
100%
Hát nem sok hasznos választ olvastam...Bocs mindenki....Ez gyerekfüggö,nekem 2 van,6 éves és 6,5 hónapos,mindkettönel keltem éjszaka,a nagyfiamnal 3 óránként,,most a pici lnyomnál éjszaka 2-fél 3kor kelek,megetetem,aztan alszik.Fontos,hogy éjszaka csak halvanyan világító lámpa vilagítson,ne beszélgessynk vele és ha nem kakis,akkor ne cseréld a pelusá.Semmi olyat ne tegy,amivel jobban felébresztenéd!Ha sírdogál,csendben nyugtatgasd,csak semmi hangos szó.Így talán megszokja,hogy este van,csend és alvás.A kiságyba altatást én még mindig csak próbálom,de nem akar ott elaludni,csak a babakocsiban tologatva alszik el,aztán átrakom a kiságyba,sajnos ez van.
2013. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 porcukormókus ***** válasza:
100%

Nekem az valt be mindket gyerkocnel, hogy ejszaka egyaltalan nem szorakoztatom oket, alig kommunikalok veluk. Persze ha ehes megetetem, megbufiztetem. Pelust pedig csam akkor cserelek, ha kakis. Igy hamar rajottek, hogy az ejszaka az alvason es az evesen kivul semmire sem valo. :)

A szopizasok szamat nem probaltam befolyasolni, azt rajuk hagytam. A kicsi most 3es fel honapos, este 8tol kihuzza reggel 5ig. Aztan meg rahuz masfel ora alvast..

2013. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Átérzem a problémád, már ha ezt annak lehet nevezni.:)

De tény, hogy egy 6 hetes baba még nem fogja az egész éjszakát átaludni. Nekem most 8 hetes, de én is kétszer kelek hozzá, van hogy egyszer, de ez nem tudom mitől függ.

Fürcsi után, megetetem és ha jól lakik akkor elalszik magától nem kell altatni, és ilyenkor átlagban 3-4 órát végi alszik. Szóval még természetes, hogy kelni kell hozzá. Én már annak is örülök, ha ennyit alszik, mert anno 2 óránként kellet hozzá kelni. Ezzel a 3-4 órával viszonylag könnyebben telnek az éjszakák. Nyugalom, idő kell mindenhez, ne sürgesd, tudja ő, hogy mikor kell neki kelni és miért. Az az idő is eljön, amikor majd átalussza az éjszakát. Sok Sikert és Boldog Babázást!

2013. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!