Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babákat miért...

A tápszeres babákat miért lehet hamarabb hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Fejlettebb az emésztőrendszerük, vagy miért?

2013. jan. 8. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Kóstoltatni kell velük az új ízeket, mert az anyatej íze mindig változik, attól függően, hogy az anyuka mit eszik, a tápszer meg mindig ugyanolyan ízű.
2013. jan. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy!


Ugyan úgy az anyatejes babát is lehet kóstoltatni és elkezdeni a hozzátáplálást! Ezt mindenki maga dönti el! Függetlenül, h anyatejes vagy tápszeres!

2013. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Csak azért ajánlják, mert aki kizárólag anyatejes annak az anyatejen keresztül megkap minden vitamint, ásványianyagot amire szüksége van.Felesleges még akkor bármit is adni.Viszont aki már pótolja tápszerrel annak már 4 hónapos kortól lehet elkezdeni, és csak anyatejes babáknál 6 hónapos kortól mert akkora már általában nem elég az anyatej, már nem laktatja annyira és kell valami laktatóbb étel is mellé.Szerintem egyáltalán nem fejlettebb az emésztőrendszere mint a tápszeres babáké.
2013. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom,hogy az anyatejjel 6 hónapos koráig megkapja az összes szükséges vitamint,viszont a tápszereseknél a terhesség alatt összegyűjtött vitaminkészlete kifogy 4 hónapos korukra és ezért kell előbb kezdeni a hozzátáplálást.
2013. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tápszerek tele vannak nyomva vitaminnal...
2013. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a vasraktár ürül ki, én úgy tudom. most már nagyjából kapizsgálom köszönöm!
2013. jan. 8. 19:48
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as, 4-es, rosszul tudjátok. Pont hogy a tápszeres babák kapnak meg tutira minden vitamint, mert ugye a tápszer hozzáadott vitaminokat tartalmaz állandó mennyiségben, a baba igényeihez igazodva. Az anyatej vitamintartalma pedig elég ingadozó lehet.

Pl. K-vitamint is csak az anyetejes babáknak írnak fel, mert a tápszerben benne van ez is.

Azért szokták a tápszeres babákat hamarabb kóstoltatni, mert a tápszernek mindig ugyanolyan az íze, az anyatejbe pedig átmennek bizonyos ízaromák. Ezért jó megismertetni a tápszeres babákat az új ízekkel picit hamarabb.

2013. jan. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 7-es válaszoló:

Mindenképp több vitamin, ásványi anyag és hasznos dolog van az anyatejben mint a tápszerben.Ha több minden lenne a tápszerben, nem csak k vitamint kellene adni az anyatejes babáknak hanem másfajta vitaminokat is.A legfontosabb pedig: tápszer nem tartalmaz antitesteket az anyatej viszont igen!

Ezt nem én találtam ki:

"Az anyatejen keresztül a gyermek immunrendszere is erősödik, ugyanis antitesteket kap a kicsi szervezete a betegségek legyőzésére. Ezeket az antitesteket az anyatejen keresztül kapja meg a kisbaba. Például ha az anya meghűl, szervezete antitesteket termel. Az orvosok szerint így a gyerek is védett lesz a hűléssel szemben. Az is lehet, hogy el sem kapja a betegséget, vagy ha mégis, akkor könnyebb lefolyású lesz, és ez is csak akkor következik be, ha az anya nem az elejétől szoptatta gyermekét."

[link]

3#

2013. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, én csak és kizárólag a vitaminokról beszéltem, nem az anyatej egyéb előnyeit kérdőjeleztem meg. Az pedig tény, hogy a tápszerben ellenőrzött, állandó mennyiségben vannak jelen a vitaminok, az anyatej vitamintartalma viszont sok mindentől függ.
2013. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!