Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatási gondok?

Altatási gondok?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél több praktikát begyűjteni, hogyan lehet hatékonyan altatni egy nemsokára 3 hónapos babát. Most néhány alkalmommal közöttünk aludt mert nagyon zűrös időszakon vagyunk túl, de szeretném ha a helyén aludna, meg már nehéz is, a ringatás is egyre nehezebb és nem szeretném ha csak így tudna elaludni....
2013. jan. 8. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg megpróbálhatod magad mellett elaltatni, és utána áttenni a kiságyba. Csak arra figyelj, hogy ne a hideg lepedőre tedd, mert akkor rögtön felébred, hanem valami vékony meleg takaróra.

Én úgy altattam ennyi idősen, hogy mellé feküdtem, oldalra fordítottam magam felé, a lábait a felhúzott lábamra raktam, cumit a szájába, és simogattam vagy énekeltem neki. Egy idő után az se kellett, mert elaludt magától. Olyan is volt, hogy a kezeimet birizgálta addig, míg be nem csukódtak a szemei.

2013. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van! Nappal ringatom, meg énekelek neki, este velünk alszik. Oldalra fordítom, cumi szájba, és alszik. Van hogy saját magának "énekel" cumival a szájába, és úgy alszik el. Egyszer kétszer elaludt egyedül a pihenő székben, meg a kiságyban.
2013. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vezess be szabályokat. Hosszabb alvás csak a kiságyban legyen. A kiságyban ne legyen semmi ami eltereli a figyelmét, ne játssz ilyenkor vele, ne beszélgess hozzá, ne mosolyogj rá.


Nappal hagyd hogy kifáradjon, ha már látod hogy laposakat pislog, tedd be a kiságyba. Tedd olyan pozícióba amilyenben aludni szeret, takard be, és menj ki. Ha nyüsszög, menj vissza, simizd meg, de ne beszélj hozzá, ha megnyugszik gyere ki. Ha sokszor kell bemenni akkor sokszor kell, mindig így csináld. Egy idő után el fog aludni. Ha nagyon sír, akkor fel is veheted, de ha úgy látod nem álmos, akkor hagyd a kiságyat, vedd ki onnan, és akkor mégse legyen alvás..

Nekünk ez bevált, az elején pár napig agyrém volt öt percenként bemászkálni hozzá, de mostanra szépen megtanult elaludni a kiságyban, persze azért az elején be kell hozzá járogatni, mert cumizik és kiesik a cumija (még nem tudja visszatenni). Van olyan is hogy leteszem és kiderül hogy egyáltalán nem álmos, én olyankor nem erőltetem a nappali alvást. Legfeljebb jobban fog aludni éjszaka :)


Ha nagyon nyűgös akkor hordozókendőben magamra kötöm, úgy elalszik és akkor át tudom tenni a kiságyba.


De volt már hogy ez vált be:

http://www.youtube.com/watch?v=bNqERBWaJeM

jó hangosan a füle mellett. Úgy aludt mint a bunda.

2013. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!