Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek bölcsőhalálos eseteket?

Ismertek bölcsőhalálos eseteket?

Figyelt kérdés

Nagyon aggaszt ez téma,főleg,hogy itt is olvastam néhány esetről.Így utána jártam,mert nagyon nem szeretném átélni. Sokat utána olvasgattam,de érdekelne néhány konkrét magyar példa.Gondolom olyan nem fog írni,akivel megtörtént,ezt meg is értem,de esetleg,aki ismer,vagy hallott esetekről a környezetében,és tud konkrétumokat.

Gondolok itt arra például,hogy a baba hason aludt,mert ez a legkockázatosabb,de ha háton latatom tuti elkerüljük?mert nem ez derül ki,csak ott kisebb a kockázat.Olvastam azt is,hogy 96%ban tápszeres babáknál volt,de a szoptatottakkal is előfordul.A légzésfigyelő jó,de előfordult olyannal is,aki használt.Állítólag este 10 és reggel 10 között szokott lenni,de olvastam olyat is,hogy egy babával délben történt.Na ezek alapján legyen okos az ember. Szóval,ha esetleg valaki ismer konkrét esetet jól jönne a kis "statisztikámhoz",mert lassan belebolondulok az éjszakákba.



2013. jan. 8. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsére nem ismerek ilyen esetet, de ne görcsölj rá, mert belebolondulsz! Használj légzésfigyelőt, amíg az nem sípol, addig pihenj nyugodtan!
2013. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én sem ismerek ilyet, de szerintem sem szabad erre ennyire rágörcsölni. Amilyen kockázati tényezőket ki lehet kerülni, azt ki kell (pl. dohányzás, paplanok), de ne parázd túl. Azért szerencsére a bölcsőhalál nem mindennapos dolog.
2013. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
én sem hála az égnek, de pl a túl meleg vagy a túl felöltöztetett baba, na látod én ezért nem is olvasgatok ilyet mert csak be stresszelem magam
2013. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még sosem, hála az égnek.


Úgy tudom, 10000 esetből 3x fordul elő, nagyon ritka.

Igen, a kockázati tényezőket kell minél jobban csökkenteni.

2013. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Így nem lehet élni.

2 hét múlva be fogsz kattani.

Lazíts.

Ha elmúlik a veszélyeztetett időszak akkor azon fogsz aggódni, hogy meg ne fulladjon az ételbe, aztán azon, hogy nehogy elessen és beverje a fejét...

l a z í t s

2013. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Golan Trevize ***** válasza:

Nem ismerek ilyen esetet.


Viszont a tépszeres dolog szerintem hasból jött, főleg így 100%-kal.


Néhány dologról tudják, hogy megnöveli a kockázatot (tehát nem feltétlenül ezek miatt következik be, és nem csak ezek miatt következhet be, de kockázatnövelő tényezők):

- hason altatás

- túl puha matrac

- túl meleg hőmérséklet

- jelentős túlsúly

2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
96% a tápszeres,nem 100
2013. jan. 8. 14:06
 8/15 Golan Trevize ***** válasza:
igen, csak százalékot akartam írni, nem tudom, hogy sikeredett elé a 100.
2013. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen,ismerek. A hugom lanya halt meg igy. Amiket felsoroktatok azok novelehetik az eselyet, de nem feltetlenul novelik is!

Nem fogok reszletekbe bocsajtkozni, 3hetes baba volt, haton altattak, nem tulfutott szobaban, anyatejet es tapszert is kapott a kislany,megis igy alakult:(

2013. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem tudok a kérdésedre válaszolni, bár a neten biztosan találsz statisztikát a bölcsőhalálról. Viszont próbálj erre ne sokat gondolni, mert így nem fogsz tudni igazán örülni a gyerekednek, csak állandóan rettegni fogsz miatta, ami jól meg is mérgez téged. A hason altatás ellenzőivel nem értek egyet: a kórházban a koraszülött gyerekeket direkt hason altatják (legalábbis abban a kórházban ahol az enyémek születtek). Ők azért csak tudnak valamit. :-)
2013. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!