Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit altatjátok nap közben...

Mennyit altatjátok nap közben a 3 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám. Átalussza az éjszakát csak napközben nem tud aludni pedig nagyon fáradt látom rajta. Gondoltam beiktatok egy délutáni hosszabb alvást nála, de nem tudom bealtatni max 30-40 percre csak, utána kipattan a szeme és játszana ismét. Mit tegyek?
2013. jan. 8. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit.ennyi az alvás igénye.az én babám is 3hónapos ő is átalusza az éjszakát egyszer fel kel enni de akkor is alszik :),és alszik tovább.napközben pedig kb 2szer 2,5-3órát alszik
2013. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is kb 30 perces alvások vannak napközben. Maximum, néha összejön egy óra babakocsiba tologatva a levegőn, de sokszor ott is fél óra után szemez velem :)

Viszont a fürdés előtt, utolsó evés előtti időszakot szinte végig alussza, de minimum 2 órát alszik olyankor...

Nekem régebben még ennyit sem aludt (nagyon sokat volt fent, mikor még semmivel se lehetett lekötni szegényt), most örülök ennek is!

Jah, és napközben nagyon figyelem a játékát: nem az első nyüszögésre, de még időben el kell kapni az alvást! Ha átbillen a holtponton, akkor már nem tud elaludni, csak szenved (viszont fontos, hogy fáradt is legyen, ezért nem az első, vagy második nyafira ugrok).

Ill. sokaknál beválik: ha a kis homlokukat, orrukat simizik, lassan lecsukódik a szemük - mi ezt varázslásnak hívjuk, mert tényleg beválik (ismerős altatja így a piciket a bölcsiben)viszont 5 perc múlva felkel, ha nem aludt volna el amúgy is.

Vagy kis félhomályt teremteni, vagy letakarni a kis szeménél, hogy ne lásson zavaró dolgokat, idő után lecsukja a szemét, mert nem lát semmit :) És pont 20-30 perc kell, hogy elérjenek a mélyalvási fázisukba, szóval addig könnyebben felkelnek.

Vagy kialakítani egy kis alvós szertartást, amiről tudja, hogy alvás jön: én pl a takarójával játszok előtte: rátakarom az arcára is és onnan húzom le (kukucs-os játék). 4-5 kukucs után már halkan beszélek hozzá és bedugom a szájába a cumikáját, kicsit simizem a pofiját és hagyom, hogy maga aludjon el.

Ennyi jutott az eszembe.

2013. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 hónaposan aludt reggel 10-ig, aztán fél-egy órát délután 1-2 körül, és ugyanennyit 5 körül. Persze nem minden nap, volt, amikor egyáltalán nem, és volt, amikor kétszer ennyit.
2013. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, aztán két hónappal később állt be neki napközben a 2x1,5-2 óra alvásra
2013. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányomnak most van növekedési ugrása,igy felébred egyszer enni éjjel még egy hete,de ő este 6-7től alszik reggelig.Napközben van hogy alszik 1*4 és 1*1órát,de van hogy 2*2-t,van hogy 3*1et csak.Nem tudsz mit tenni,ha ennyi igénye van csak.Nem te döntöd el az alvás hosszát :D
2013. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!