Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, tejtermék...

Tapasztalt anyukák, tejtermék kérdés?

Figyelt kérdés
9 hónapos a lányom, azzal tisztában vagyok hogy tejet még nem kaphat. Néha-néha picike sajtot már szoktam tenni az ebédjébe. Olyan kérdésem lenne, hogy pl. krémtúrót, vagy valami hasonlót kaphat-e már mondjuk uzsonnára? Eddig babajoghurtot kapott, de az elég drága. Anyósom egyfolytában Kinder tejszelet hoz neki. Mondjuk azt egyáltalán nem adnám még neki, így mindig én eszem meg. Védőnőt hiába kérdezem, össze-vissza beszél. Utána olvasgattam a neten, de egyik cikk ezt a másik azt írja.
2013. jan. 9. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk már 8 hónapos kora óta rendes joghurtot,krémtúrót,sajtot és túrót is eszik.A gyermekorvos is "engedélyezte" :) most lesz 9 hónapos
2013. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem apránkét elkezdheted adni neki. Az én 11 hósom is szereti a vaníliás túrókrémet, a túrórudit. Igaz a csokit még nem adom neki róla. Natúr joghurtot is adhatsz neki,én néha abba teszem a gyümijét, úgy is szívesen eszi.
2013. jan. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 11 hónapos és mi is a 9. hónap körül kezdtük neki óvatosan adni a savanyított tejtermékeket:túró (gyümölcs pépbe keverve),krémtúró,joghurt (normál,nem babajoghurt),tejföl (ételbe keverve),sajt,stb.Fontos a fokozatosság és hogy figyeld nem-e okoz gondot nála (allergia).Nyugodtan próbálkozhatsz már vele.
2013. jan. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 9. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!