Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódjak 8 hónapos kisfiam...

Aggódjak 8 hónapos kisfiam nem mászik csak forog így közlekedik magától nem ül fel, de meg ül ha felültettem, vigyem orvoshoz? Védőnő nem mondta.

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, kisfiúk néha lusták. Mi a 9. hónapban tanultunk meg mászni, önállóan felülni, felállni.
2013. jan. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam, mert 8 hónaposan nem kúszott a kisfiam, még forogva sem nagyon közlekedett. Már éppen el akartam vinni gyógytornászhoz, amikor kapott egy csúnya játékot és 8,5 hósan az után kezdett kúszni:D. Ez decemberben volt, mst bejárja az egész lakást kúszva, feltérdel, felül, szépen tartja magát.
2013. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha tudod, gyógytornásszal érdemes megnézetni, de aggódni nem kell.


ültetni enm szabad! majd ha ő magától ül, akkor kész rá.


szintén 8 hós legény anyukája.

2013. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos kislányom van,hasonló okokból hétfőn megyünk gyógytornászhoz,de még csak állapotfelmérésre,h van-e baj,nem tudom még..
2013. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ugyanezt csinálta. Pont 8 hónaposan kórházban is voltunk egy hetet, kérdezgettem a nővéreket, dokit erről is (nem ezért voltunk), jókat szórakoztak "elsőgyerekes" anyukán. A fiam kb. 9 hónaposan kezdett el kúszni, majd 1 hónap alatt mászott, ült, felállt, 1 évesen már kapaszkodva lépegetett, 13-14 hónaposan szaladt.

Én nem azt mondom, hogy nálatok tuti nincs semmi baj, mert te ismered a gyerekedet, de az átlagos gyerek kategóriába bőven belefér. Vagyunk így egy páran, hidd el, akinek átlag szerint fejlődik a gyereke!


Másolok neked ide egy mozgásfejlődéses táblázatot, bár nem vagyok oda Vida Ágiért, de ezt tankönyvből vett példa:


[link]

2013. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindeni :)
2013. jan. 10. 17:05
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
Ne ültesd a gyereket, amíg nem ül föl magától!
2019. márc. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!