Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos oltás után este...

2 hónapos oltás után este mérjem a lázát mindenképpen, vagy csak ha nyűgös? Mekkora láznál kell kúpot adni?

Figyelt kérdés
dupla oltást kapott, és azt mondta a védőnő hogy ha 37,5 felett mérek, akkor adjak neki egy fél kúpot. Szerintem ilyen alacsonynál én még nem adnék kúpot, mi a véleményetek erről? Nem elég akkor csillapítani gyógyszerrel ha 38,5 felett mérek?
2013. jan. 9. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.Én kezdő anyukaként adtam neki kúpot38 alatt is, de nem tenném. 38 felett adnék kúpot.
2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha eléri a 38 fokot akkor adj neki
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én néztem a lázát, főleg este, még ha nem is éreztem rajta, hogy meleg lenne. Az én doktornőm azt mondta, hogy popóba mérve 38,5 felett adjak fél kúpot neki. Ez annyit jelent, hogy ha 38 fok fölé menne neki, akkor csillapítsam csak! Én megbízok a doktornőmben! Nekünk csak hőemelkedésünk volt, így nem adtam neki kúpot.
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én megmondom őszintén minden oltás után adtam neki egy fél kúpot, általában hőemelkedése volt mikor este lefektettem. Úgyhogy én úgy voltam vele, hogy fájdalomcsillapító és nyugtató hatású, egy féltől nem lesz semmi baja, aludjon nyugodtan...

A kismama ismerőseim is mind így csinálják...

2013. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi tegnap voltunk az oltáson és azt mondta a doki, hogy ha hazaérünk adjak neki egy fél kúpot megelőzésre és este még egy felet, ha melázasoki, akkor egészet. 2x adtam neki felet és szerencsére nem lázasodott be, nagyon nyugodt esténk volt. Örülök, hogy minden rendben volt, mert ismerősöknél nagyon belázasodott a baba oltás után.
2013. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ, én inkább nem adtam neki kúpot, nyugtatásként sokat volt rajtam kendőben tegnap. este 37,6-ot mértem lefekvés előtt, éjjel pár óránként ránéztem nem nagyon meleg-e de szerencsére nem volt. Reggelre már hőemelkedése sincs, azt hiszem ezt megúsztuk :)
2013. jan. 10. 05:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!