Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a "jobb" a kisebb v. a...

Melyik a "jobb" a kisebb v. a nagyobb korkülönbség a két gyerek között? Előny, hátrány? Nálatok hány év?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

nálunk 17 hónap

erre nincs egzakt válasz, minden családban más a szerencsésebb, jobb választás

mi most is így döntenénk, a kicsi elmúlt már 3 éves, tehát ennyi idő távlatából is így jó nekünk, ezt is szerettük volna már a legelején

de egy csomó család életvitele, mentalitása, habitusa alapján a nagy(obb) korkülönbség is ideális lehet

nálunk ami előny, az hátrány is egyben: kicsik

előny: egyszerre mennek át mindenen, egyszerrre tanulnak, egyszerre lesznek bárányhimlősek (14 nap különbséggel), egyformán fejlődnek gyakorlatilag

hátrány: egyszerre érik a személyiségük, ennek megfelelően egyszerre mennek át minden hisztin, tébolyon, egyszerre kell pisilniük, kakilniuk :-)

de nekünk így jó, bizonyos dolgok egy pillanat alatt természetessé tudnak válni

2013. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is család, illetve anyafüggő!

Én ismerve magam, megbolondulnék, ha kicsi lenne a különbség két gyerek között. Imádom a fiam, de bőven elég most ő. Nem akarom,hogy bármelyik gyerek rovására menjen, hogy ideges vagyok, hogy nem tudom úgy élvezni az anyaságot.

De van akinek meg simán megy!:)

2013. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Ez jó kérdés! Ezen mi is sokat vitázunk a férjemmel, hogy mikor is jöjjön a második gyerek. Ő azt mondta, hogy "még melegében", vagyis 1-3 év között, de én azt mondom, hogy semmi baj azzal, ha 5-6 év van a gyerkőcök között. Valószínű azért, mert férjem és öccse között 2 év van, bátyám és én közöttem viszont 6 év a korkülönbség. Ő ehhez van szokva, én ahhoz. Szerintem majd egy köztes időt vállalunk be, mondjuk 4 év, bár ez persze a természettől is függ majd, hogy végül mennyi lesz. A túl kevés (1 év alatt), meg a túl sok (10 év felett) szerintem nem jó.
2013. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a legidősebb fiam 13éves, ő az előző kapcsolatomból született, a középső fiam 4 múlt a kicsifiam pedig 8 hó-s. Nekünk ez így nagyon jó. Szeretnénk még egy babát, de azt is majd 2-3év múlva.
2013. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányaim közt 13 év van, nem akart hamarabb jönni a pici. Eleinte féltem, hogy milyen lesz ilyen nagy korkülönbséggel nevelni őket, de most már tudom, hogy nagyon jó így. A nagy sokat segít, nyugodtan rábízhatom a kicsit, és imádják egymást!!
2013. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm a hozzászólásokat :)

Mi is is vagyunk,mint a legtöbb válszoló!

Nagyon sokat foglalkozunk a fiunkkal elég sok mindent tud,szerintem kicsi még ahoz,hogy jöjjön egy pici baba még ki kéne használnom,hogy csak vele foglalkozzunk.Csak a szívem azt sugja,hogy úgy szeretnék még egy babát,de az agyam az tudja,hogy még nem kéne. :)

2014. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!