Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van olyan gyermeke, aki...

Kinek van olyan gyermeke, aki születésétől valamilyen testi vagy szellemi fogyatékossággal él?

Figyelt kérdés

Statisztikailag arra vagyok kíváncsi, mennyire gyakori, hogy baj történik a babával, még a méhen belül. Tudom, hogy nem szabad ilyesmin agyalni, de itt nálunk külföldön nem mérnek tarkóredőt, az AFP-vizsgálat pedig nem kötelező, és elég későn tudtam meg, már nem tudtam megcsináltatni.


Az is érdekel, ha ilyen kisgyermeket ismertek a környezetetekben


2009. aug. 28. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Ide csak fogyatékosok járnak aki a hónapos szót hós nak írja.
2009. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ide csak fogyatékosok járnak aki a hónapos szót hós nak írja."

Nem tudom, milyen jogon szólalsz fel, ha a magyar nyelvtan ilyen szinten megy neked... :) Jót röhögtem rajtad.


Kedves Kérdező, én csak olyat ismerek, akinek epilepsziás a 4 és fél éves kislánya. Egyébként tényleg nem érdemes emiatt stresszelni, annyira azért nem gyakori. Én azt hallottam, ha valaki szedett fogamzásgátlót a gyerekvállalás előtt, főleg ha tini korától kezdve szedte, akkor nagyobb az esély rá, hogy baja lesz a kicsinek, de nem tudom, ez mennyire igaz.

2009. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első! Te lelki sérült vagy, hogy erről a "hós" dologról nem tudsz leszállni?

Kedves kérdező, bocs az offért: A környezetemben ismertem Down szindrómás kislányt. A szülés után derült ki, hogy baj van. A vizsgálatok nem mutatták ki egyértelműen.

2009. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Korábban biztosan, de valószínűleg most is gyűjtenek adatokat az egyes fejlődési rendellenességek előfordulásáról. Erről volt is fenn adatbázis a neten, de most a korábbi helyén nem találom. Igazából ez csak egy statisztika a benne szereplő adatokból nem igazán lehet semmilyen következtetést levonni. Minden terhességben van kb. 3 % általános kockázat. Vagyis 100 gyerekből kb. 3 születik valamilyen rendellenességgel, amiben a hosszútávú élettel össze nem egyeztethető illetve csak szépséghiba jellegű rendellenességek is benne vannak. Ez a 3 % akkor is igaz ha egyes rendellenességeket megpróbálnak kiszűrni. De ennek a szűrésnek is van hiba százaléka illetve a rendellenességek egy része magzati korban nem is szűrhető. Ezt a 3 %-ot érdemben semmilyen módszerrel nem tudod befolyásolni. Ezt be kell vállalni egy terheséggel és igazából a terhességek döntő részében akkor sincs semmi probléma ha semmilyen szűrővizsgálatot nem végeznek.
2009. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősöm is van, de én támogatószolgálatnál dolgozom (azaz most gyeden vagyok).

Sajnos elég soka sérült gyerek van.

2009. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!