Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad 8 hónaposan...

Illesdorottya kérdése:

Miért nem szabad 8 hónaposan levágni a baba haját? Azt mondták hogy most vágjam le a haját míg sapkát visel mig tél van, hogy nyáréra meg erősödjön haja, azt mondták túl korán vágtam a hajából, nem értem miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak babona, legalább is nagymamám mondta, hogy egy éves kor alatt nem szabad levágni, de ő se tudta megmondani miért. Kisfiamnak 5 hónaposan vágtuk le először, azóta már kétszer, 14 hónapos:)
2013. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hónapos, már 2x vágni kellett a haját. Én sem értem miért ne lehetne.
2013. jan. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát az én fiamnak először 4majd 8hónaposan is levágtuk a haját hajnyíróval olyan kb 1cm-sre végig a kisfején, mert nagyon nagy haja volt, rendesen a szemébe lógott, és már a füle sem látszódott, beleakadt a nyakláncába..... Lassan újra vágni kell, 11hónapos.
2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem is csak babona,ha olyan hosszu lenne, hogy zavarja akkor siman levagnam en is. Az igazi haj az egy eves kor utan kezd nolni, ez alltalaban fokozatosan cserelodik, igy nem is veszed eszre. Csak valahogy a szerkezete mas a hajnak. De hajerosites celjabol teljesen felesleges levagni, attol nem lesz sem tobb, se nem fog gyorsabban nolni, max annyi, hogy mivel mind egyforma hosszu lesz, tobbnek fog mutatni
2013. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha úgy látod, hogy nagy, le kell tolni, én hét hós kora óta vágatom géppel, mer nagy. Ennek semmi köze a kornak.
2013. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 10. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!