Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszul alvó gyereknél hogy...

Rosszul alvó gyereknél hogy lehet normálisan napirendet tartani?

Figyelt kérdés

Egy ismerős megszólt, hogy hogy nevelem én a gyerekem ilyen kaotikus napirenddel.

Na már most az én 13 hónaposom nem alussza át az éjszakát. Lehetne sok mindenre ráfogni, de elfogadom,hogy ilyen és kész. Nem minden gyerek alszik egész éjjel 3 hónapos korától.

Az ébredés is változó. A napirend ott csúszik el,hogy ha pl. fél 6-kor kel fél 8 helyett, akkor délelőtt alszik. Ha később kell, akkor nem alszik.

Most pl. reggel korán kelt, fél 12-kor elaludt és azóta nyomja, ergo ebéd még nem volt!

Mondjuk az ismerős felkelti enni,ha törik,ha szakad. Én erre nem vagyok képes. Főleg,hogy ordít, ha nem aludta ki magát, nem hogy enni akarjon.

Próbálok jobban odafigyelni a rendre, de az alvást nem tudom szabályozni, az meg visz magával mindent!


2013. jan. 10. 15:06
 1/10 gabszem ***** válasza:
80%
Ezzel nem tudsz szerintem mit csinálni, az alvásaihoz kell igazodni, megváltoztatni nem lehet, főleg ha ő mindig ilyen volt. Az én kislányom kb. 2 hete alszik ilyen hektikusan és felborult a napirendünk, nappal se nagyon akar aludni. 11 hós.
2013. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne más alapelve után neveld a gyermekedet.

1/2óra ide vagy oda....

Etesd meg ha felébredt.Ha hisztis magaddal szúrsz ki és nem fog enni sem.

Te ismered a gyermeked neveld aszerint.A tanacsokat hallgsd meg amelyik használhatßo fogadd a többit engedd el a füled mellett.

Egyik gyerek sem "tökéletes"

A fiam pl.1 hónapja nem alszik délben.Ìgy este idöben elalszik.Ma kifáradt az oviban és alszik még most i.Majd felébred.Ha nem,4 kor keltem.Tudom így este tuti fennt lesz 9 ig.Viszont ha ma nem aludt volna estig cirkusz lett volna. :)

2013. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha rosszul alvásról beszélünk,akkor mi is elég jó példa vagyunk rá.Sajnos.! :(

Kisfiam 11 hónapos és eddig még egyszer sem aludta át az éjszakát.Minimum 3x ébred éjjel,jobb esetben.

Én is agyaltam hónapokat rajta és "kísérletezgettem",hogy mit csinálok rosszul...aztán feladtam,mert ahogy te is írtad:vannak ilyen gyerekek és kész.

Nálunk is változó a reggeli ébredés.Van hogy már fenn van 5 után,de ha előfordul,hogy 7-7.30-ig alszik.Ilyenkor értelemszerűen csúszik nálunk is minden.

Mondjuk mi kitapasztaltuk,hogy az sem jó,ha "túl alussza magát",így én 1,5 óra alvás után általában ébresztem.Ilyenkor persze nyűgös,de kell,mert különben az amúgy is tragikus esti alvás rovására megy.Ez is tapasztalat.De nem a napirend görcsös betartatása miatt keltem fel!

Szerintem annak a "kedves" ismerősödnek még nem volt dolga ilyen gyerkőccel; és ilyenkor annyira okosak tudnak lenni az emberek,hogy az eszem megáll.

Ha csúszik az ebéd,nem dől össze a világ!Nem késik el a munkahelyéről a pici és nem marad le egy tv műsorról sem. :) Viccet félretéve:bőven van ideje még a napirend szigorú betartására,ez nem az az életkor amikor ennyire derékszög-párhuzamban kell gondolkodni.Ilyen korban egyébként is változik még nagyon sokszor a napi ritmusuk.

Én azt javaslom ne törődj az ilyen végtelenül okos megjegyzésekre,mert 2 gyerek sem egyforma.Te ismered a gyermekedet és mondhat akárki akármit,ha tudod,hogy az a picinek nem jó.

Majd ha nagyobb lesz és pl. kialakul már a rendes éjszakai alvás is,akkor sokkal könnyebb lesz alakítani a dolgokat.Addig meg ez van,ezt kell szeretni.

2013. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Golan Trevize ***** válasza:
51%

1/2 óra ide vagy oda valóban mindegy.


De ragaszkodj az etetések időpontjához.

Tehűt mondjuk legyen az ebéd mindig délben. Ha fél 12-kor elalszik, akkor keltsd fel fél egykor. Egy óra alatt tud pihenni, és az ebéd is csak fél órát csúszik.

Fürdetés is legyen mindig ugyanakkor, lefekvés is.

Esetleg te ébreszd reggel mindig ugyanakkor, ne hagyd tovább aludni, így legalább minden nap ugyanakkor fog kezdődni.


Pár hét alatt javulni fog a helyzet.

2013. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem szólónak teljesen igaza van. Plussz még annyi, hogy én most kezdek rájönni(20 hónapos a kislányom), hogy szanaszét paráztatnak mindennel(páratartalom, napirend, fertőtlenítés, már csak egyszer kellene aludnia,készségfejlesztők sokasága,szoptatás,hüvelyi szülés,terhesség alatti nem zabálás,napi gyümölcsadag,eszik-e mindent, milyen és mennyi szót mond stb) , csak a gyereket kell figyelni.Persze megteszel mindent, de úgy csináld, ahogy NEKTEK jó.
2013. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát az a helyzet, hogy az ébresztéssel már próbálkoztam párszor. Kivétel nélkül ordított. Volt,hogy fél órát is. Fáradt volt, nem volt elég neki az alvás. Még a tápszert sem fogadta el, nemhogy mást. Csak sírt!

Kérdés, hogy ilyen áron megéri-e ez?

2013. jan. 10. 15:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű,hogy nem éri meg.Azért is írtam korábban,hogy TE ismered igazán a gyermekedet (nektek ezek szerint nem jött be az ébresztés).A napirendet meg ilyenkor nagy ívben le kell tojni.Ez van.Nem attól lesz egy baba boldog és kiegyensúlyozott.
2013. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Golan Trevize ***** válasza:
0%

"Kivétel nélkül ordított. Volt,hogy fél órát is. Fáradt volt, nem volt elég neki az alvás."


Ki merem jelenteni, hogy nem azért, mert fáradt lett volna. Hanem azért, mert nem hagytad addig aludni, amíg ő akart.


Hasonló korú gyermekeim vannak. Ebben a korban már muszáj egy - ha nem is percre pontos - határozott napirendet kialakítani, mert minél később próbálod majd erre rászoktatni, annál nehezebb lesz.


Lesz pár nap üvöltés meg hiszti, de ne hagyd magad. Ebben a dologban sem szabad hagyni, hogy a gyerek az ember fejére nőjön.


Nálunk sem percre pontos ébresztés van, meg percre pontos napirend, de igyekszünk úgy intézni, hogy etetéseknél, fürdetésnél, lefekvésnél maximum fél óra csúszás legyen.

Mondjuk mi már hónapok óta törekszünk erre.

Nálunk már annyira beállt a napirend, hogy igazából az órát sem kellene nézni, mert evésidőben ők jönnek, és "szólnak"...

2013. jan. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Csináld úgy, ahogy a pici nyugodt. Ilyenkor még nem tudnak tudatosan manipulálni, hogy "márpedig ordítok, mert tovább akartam aludni, és anya nem hagyott". Megjegyzem, felnőtt fejjel, ha felkeltenek, én is nyűgös vagyok, miért lenne másképp egy gyereknél? Ugyanúgy, ahogy nem éhezünk meg percre pontosan. Ezzel a görcsös "beállított napirendet a gyereknek!" felfogással csak nyűgös családot eredményeztek, mást nem. A lényeg, hogy mindenki nyugodt legyen, és ehhez sokszor az kell, hogy felejtsétek el az órát! A közösségben lesz ideje megszokni a "rendet" (én is ilyen voltam, egy percig sem jelentett problémát), nem kell otthon is végkimerülésig erőltetni :)
2013. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tényleg nem magyarázkodásként írom, de amikor kialussza magát és magától ébred, talán a 13 hónap alatt kb. 4-szer ébredt nem mosolyogva. Tegnap is aludt 3 órát és dumálva, mosolyogva ébred. Szóval szerintem tényleg attól sírt,hogy ébresztettem párszor!

2013. jan. 11. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!