Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik éjszaka? mit...

Miért nem alszik éjszaka? mit csinálok rosszul? Már nem birom!

Figyelt kérdés
3 hetes a kislányom. Egy kicsit hasfájós. Nem sír, de fesziti magát, húzza a lábait, nyögdös, erölködik, szoval latszik, hogy faj neki. Napkozben meg csak-csak elvan. Szopi utan megbufiztetem es a karomban elalszik majd leteszem az agyra. Napkozben a nappaloba, hogy halljon zajokat, lassa a fenyt, tudja, hoogy nappal van. Este 7-8 a furdes, aztan szopik, majd bufiztetem es fogom kb fel oraig, aztan megprobalom berakni a kisagyba, de ahogy vizszintesbe kerul elkezdi feszegetni magat, nyogni, es bufiznie kell, meg neha oklendezik is. Ha felveszem, akkor bufizik es elalszik a vallamon. Ha le akarom rani, ujra ez van. De ha fogom es a karomba teszem vizszintesen, az sem jo neki. Csak a vallamon fuggolegesen. Es ez igy megy ejszaka, szopitol szopiig. Neha vannak jobb ejszakak, de altalaban ilyenek. Vagy ha el is alszik a kisagyban, fel ora mula felkel es ujra nyog, erolkodik es egy ido utan, ha nem veszem ki, akkor sir. A colief cseppet adom neki, valamennyire hasznal, mert rosszabb volt a helyzet. Vagyis a lenyeg, hogy kezben nagyon jol elvan, de ahogy letennem, vege. Napkozben altalaban elvan, akkor sokat alszik, de az ejszakak tobbnyire ilyenek:( Mit csinaljak mashogy? Kerlek segitsetek, mert mar sirok a faradtsagtol! Elso babas anyuka!

2013. jan. 11. 07:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy szopi utan a vallamon is szenved meg, de megnyugszik. Ahogy betennem a kisagyba osszehuzza magat es elkezdodik a musor. Latom rajta, hogy rossz neki valami, kiveszem, bufizik egy nagyot. Ha visszatennem, akkor ugyanez. De nem foghatom allandoan:( most fogok lefekudni aludni, mert a parom felvaltott. Egesz ejjel ez ment:( 1 orat aludtam, azt is szopi kozben, felalomban. Szoval tenyleg baja van, mert bufizik ha kiveszem, ha meg nem veszem, akkor csak probal bufizni es altalaban bukik is, ha fekszik tovabb. Szoval nem tudom mt csinaljak mashogy:(
2013. jan. 11. 07:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Pontosan ugyanez van nalunk. 5 hetes a kisfiam. Amit mi kitapasztaltunk nala:


- edeskomeny tea minden szopi elott (par csepp) nagyon sokat javitott - amint elalszik a vallunkon lerakom, de hasra! Csak ugy tud elaludni, haton soha, csak nyoszorog.

- meg kell emelni az agyat. Azt olvastuk legalabb 30fokosra. Mi meg akkorara nem emeltuk de meg fogjuk csinalni. Igy nem vizszintesen van.


egyelore ennyi nalunk, de egy az egyben ugyanaz a szitu ami nektek. Kitartas remelhetoleg ez csak ideiglenes allapot!

2013. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet =( csaka nnyiba h a párom nem váltana le inkább ő van fenn akadva hogy nem aludt éjjel aludtak a picivel 8órát míg én rajtam feküdt a csöpség igy tud aludni csak én nem max aludtam 2órát =( én is hulla vagyok bár mióta kapja az infacolt azóta sokkal jobb azóta alszik jobban de igy is csak rajtam de végig aludt 3 órát egyhuzamba egymás után kétszer is én is első babás vagyok nem tudom mi segíthetne még neharagudj hogy nem tudok segíteni de kipróbálhatnád te is az infacolt hátha jobb lesz tőle vagy a hasadon altatni hallja a szívverésed és talán kicsit jobban tudsz pihenni

kitartást

2013. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg egy eszembe jutott. Vateran vettunk rezgo pihenoszeket mert olvastuk hogy hasfajos babaknak jo. Hat tenyleg jo!! Egyreszt abban nem vizszintesen van tehat ez is jolesik neki (persze nem egesz nap) masreszt a rezges is. Betesszuk kicsit nyoszorog de utana lenyugszik. Nappal szoktuk benne ultetni ha nem sikerul lerakni.
2013. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Infacolt mi is hasznaljuk!

hal istennek nekem a ferjem neha bevallalja a setalgatast vallon altatast. Egyedul en se birnam mindig :(. Tartsunk ki, ez csak ideiglenes. Probaljatok ki, amiket irtam, nekunk mar volt tobb olyan ejszaka hogy evett, bufi, letettem es aludt 3 orat. Alomszeru :). Persze nem mindig valik be, de ezekkel a modszerekkel sokat javult a helyzet.

2013. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Meg egy dolog eszembe jutott :): ha napkozben vegkepp nem tudom letenni, akkor magamra szoktam kotni hordozokendobe es akkor vizszintesen van, razom is, kozelemben is van, en is tudok akkor csinalni dolgokat. Szinte kivetel nelkul elalszik.
2013. jan. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerencsések vagytok,hogy segítenek nektek nálunk inkáb gépezik =( remélem is csak idő kérdése és javulni fog

nekünk a kömény tea nem segített semmit próbáltuk de nem jött be =(

kitartást nektek is

2013. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk az infacol és a colief együtt váltak be, de még így is nagyon oda kell figyelnem hogy mit eszek. Hason alszik ő is, és amikor feszíti magát akkor van még beszorult levegő. Van hogy egy órán át csak leteszem-felveszem, mire minden kijön és végre megnyugszik. De olyan is van hogy azonnal elalszik. Ha nagyon nem akar, hordozókendőben magamra veszem, ott bealszik és úgy rakom le.
2013. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nálunk ugyanez a helyzet...:( Biogaia csepp, infacol,oda is figyelek, mégis megy a nyöszörgés, bár jobb mint volt,már nem csíkba feszülve ordít. Éjszakák akkor jók ha magam mellett hagyom az ágyban, na akkor akár 4-5 órát is úgy alszik mint a tej, de könyörgöm, se léfzésfigyelő, arról nem is beszélve, hogy az ágyunk 140es. Amint berakom a kiságyba, pár perc, és sír. Másik, hiába figyelek, h mit eszem, mégis folyamatosan puffadok én is, fogalmam sincs mi a fenétől, így nem csodálom, hogy ő is szenved.
2013. jan. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!