Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti magasabb hangfekvésben...

Ti magasabb hangfekvésben beszéltek a babátokhoz?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és itt az emberek mintha nyávogva beszélnének a gyerekekhez. Vagy csak én vagyok olyan elfuserált, aki ugyanolyan hangszínnel beszél a gyerekéhez, mint bárki máshoz?
2013. jan. 12. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Biztosan te is magasabb hangon beszélsz, csak nem nagy különbséggel. A "baby talk" ismert jelenség, és tök jól műúködik, hiszen a kicsik a magasabb hangokra reagálnak.
2013. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
nem dehogy, o is egy ugyanolyan ember, en mondjuk nagyon nem szeretem ha valaki nyavog a kicsihez, meg is szoktam szolni viccesen. Anyuka vagy? Ezt csak azert kerdezem, mert ha igen, akkor kimondottan rossz ha igy beszelsz, mert a baba toled tanul beszelni, intonalni, es bizony akkor szegeny rosszat tanul
2013. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Enyém már 15 hónapos, de az utcán még mindig így szólnak hozzá. Én a falra mászok tőle. Reagál ő a normális beszédre is. Sőőt, aki így beszél hozzá, arra egyáltalán nem mosolyog.
2013. jan. 12. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy ideig én is úgy beszéltem hozzá, de önakaratomon kívül. Csak úgy jött magától. Aztán meghallottam anyósomat így beszélni a gyerekhez... rettenetesen természetellenes és irritáló volt, úgyhogy onnantól kezdve tudatosan leszoktattam magam erről. Úgy beszélek hozzá, mint bárki máshoz.
2013. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem latok abban semmi kivetnivalot, ha egy anya a kulonbozo elethelyzetekben mas tonussal / hangszinnel beszel a gyerekehez. Pl en szoktam neki 'nyavogni' a pelenkazon. Mivel nagyon ritkan hall ilyet tolem, mindig jot szorakozik rajta. Ha altatom, akkor viszont a duruzsolos, kicsit melyebb hangszin jon be.... :)
2013. jan. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 shona ***** válasza:
biztos,hogy az utcan vagy ismerosok szeretnek azt mutatni neked,hogy szeretik a kicsidet,kedveskednek csak...in is kulfoldon elek(anglia)ez csak amolyan etiket szeru....meg ugy gondolom jatszasibol lehet valtoztatni a hangszinen a lenyeg,hogy azok is jol artikulaltak legyenek ne halandzsa...9hetes kismama,egy 4evessel
2013. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Melyik idióta pontozott le? Gondolom ő soha a büdös életben nem olvasott még semmit, ami pszichológiával kapcsolatos. Na, de gratulálok neki, biztosan k.rva jól dörmög a gyerekének, akit nem nevel, hanem csak kicsap a mezőre,"osz jónapot".
2013. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem,ugyanúgy beszéltem a fiamhoz,és más babákhoz,is,mint egy felnőtthöz,gügyögni sem gügyögtem sosem,számomra egy értelmes kis ember,normálisan kell vele beszélni.Persze voltak rokonok akik gügyögtek meg magas hangon sipákoltak,de a fiamnak ez sosem tetszett.
2013. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én is Angliában élek.:) Amúgy a saját gyerekeikhez is így beszélnek, nekem fura.


Első, én nem pontoztalak, de azt kikérem magamnak, hogy csak kidobom a mezőre a gyerekem, mert nem beszélek hozzá fejhangon.

2013. jan. 13. 13:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én általában normálisan beszélek hozzá, de van, hogy megváltoztatom a hangszínemet, mert vannak olyan helyzetek, és nagyon tetszik neki. Pl. meseolvasás közben is. Nem hinném, hogy ez probléma lenne, én is felnőttem így valahogy, egyetemet végeztem, több nyelvet beszélek.

Az rendben van, hogy a gyerekek is emberek, de attól még gyerekek és szeretnek játszva tanulni, és egy-egy helyzetben mókás lehet a hangszín változás. Ezt olvastam több könyvben is, szerintem jó dolog. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy neki jól esik, miért kell hülyének nézni és kibeszélni azokat, akik másképp csinálják?

Persze, ha valaki nagyon gügyög és eltorzítja a hangját, néha tényleg mulatságos tud lenni, de jót akar ezzel, jó érzéseket akar kiváltani a gyerekből, megnevettetni, miért baj ez?

2013. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!