Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom kivédeni, hogy a...

Hogy tudom kivédeni, hogy a következő oltás után ne legyen beteg a babánk?

Figyelt kérdés

A héten kapta meg a 2 hónapos oltást, pár napra rá belázasodott és náthás lett. Azt mondta a doki, hogy valószínűleg az oltás gyengítette meg.

Adok neki rendszeresen C vitamint, mit tehetek még?

Oltás után pár napig ne menjünk sehová?


2013. jan. 13. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Van oltás kivezető homeopátiás szer. Ezt oltás előtt kell adni pár napig. Elméletileg sokkal jobban és gyorsabban átvészeli a gyermek az oltást.

Viszont a reakciókat nem tudod kiküszöbölni. Egy oltásnak a legtöbb esetben van egy kis mellékhatása. Mint pl. láz, étvágytalanság, híg széklet vagy súlyosabb, de az esetek 90%-ban a súlyos mellékhatások szerencsére nem jönnek elő.


Nem kell elszeparálni azért a gyereket, mert oltást kapott. Jó, nyilván vírusos időszakban amúgy se célszerű közösségbe menni egy csecsemővel, de hosszútávon ezt úgysem tudod kivédeni.

2013. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha gyengébb az immurrendszere és emiatt lebetegszik, az teljesen természetes úgy hiszem. Elvégre az oltás tudtommal arról szól, hogy az adott betegség vírusainak egy gyengébb változatát adják be, hogy utána meglegyen a védettség.
2013. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az oltás utáni láz teljesen normális, és csak azt jelzi, hogy a babád immunrendszere jól működik, és reagált az oltóanyagban lévő legyengített vírusra. Az orvosotoknak is igaza van, egy ilyen "minifertőzés" után - esetleg - könnyebben szed össze más, enyhe betegséget, mert a szervezete még nincs felkészülve tökéletesen a védekezésre. "Valahova" amúgy is csak egészséges gyerekkel érdemes menni, aki sem nem lázas, sem nem náthás. Ha a következő oltás aktuális lesz, tervezd úgy, hogy pár napig nem mentek majd sehova, hátha újra belázasodik. De lehet az is,hogy azt az oltást már panaszmentesen vészeli át.
2013. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Bűntudatom van, mert oltás után elmentünk sétálni, és a bevásárló központba, mert kellett vegyek egy-két dolgot.

Ez kb. 2 órás "kiruccanás" volt. Gyanítom, hogy emiatt lett beteg.

2013. jan. 13. 11:08
 5/5 anonim ***** válasza:
A bevásárló központokat eleve érdemes kerülni. Az én lányom áprilisban lesz 2 éves, tavaly télen meg is kérdeztem az orvost, hogy influenzás időszakban mire figyeljünk és egyértelműen azt mondta legfőbbnek, hogy ne nagyon menjünk bevásárlóközpontba, mert össze-vissza megy a légkeverés, a sok bacival.
2013. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!