Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás cumisüvegből?

Hozzátáplálás cumisüvegből?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos,már kapott almát, répát, krumplit, plusz 1-2 bébiételt különböző ízekben. Na de nem is ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem. Mindig kiskanállal etettem, ami nem nagyon működik :) de csak mert kapkod össze vissza, még ezzel sem lenne baj, csak belenyúl a szájába és minden tiszta étel. Még ez sem lenne akkora probléma, de nevet és folyik ki minden a szájából. Anyósom aztmondta, hogy vágjak egy lyukat a cumiüvegen és miután összeturmixoltam neki az ételt, úgy adjam oda neki. Aztmondta, a párom is, meg az öccse is vagy 1 éves koráig így ettek. Előszőr olyan furának tűnt, hogy hát egyedüli kisbabám, nehogy már ne tudjam kanállal etetni, hát nem vagyok én lusta. De ma kipróbáltam mégis, miután már sehogysem ette meg a krumplit amit csináltam neki. Azért csináltam így, mert tegnap még "szépen" eszegette, ma meg nem. Cumisüvegből bár fél óra volt, de megette az összeset és még tetszett is neki, semmi sem jött ki a szájából, Csak akkor szívta újra, ha már a szájából elfogyott. Az érdekelne, hogy ha most még egy ideig ennél a módszernél maradnék, akkor előbb utóbb azért megtanul kanállal enni szépen? Vagy néha kanállal és néha cumisüvegből etetném? Mit gondoltok erről? ( ja és tudom, 6 hós kora előtt nem ajánlják a hozzátáplását, de én már elkezdtem, de ezt itt is olvastam már 100x, köszönöm ez a fajta hozzászólás nem a kérdésemhez tartozik)
2013. jan. 13. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rontanám el azzal a tanulás folyamatot hogy cumisüvegből adom neki a szilárd ételt. Majd meg fogja tanulni, hogy ne turkáljon a szájába stb. Az én 7 hónapos lányom is a szájában matat kaja közben, meg röhög, forgolódik és így legalább fél óra egy étkezés, de én úgy gondolom, hogy ez is a tanulási folyamat része!
2013. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok itt bölcselkedni, de tudod a gyerek fejlődése egy folyamat. Folyamat az amikor megtanul enni, megtanul kúszni,mászni, járni, megtanul beszélni. Folyamat az is amikor kézzel elkezd enni, te kanállal eteted, kiköpi, szétszórja, eldobja, rádfújja, szétkeni stb. Ez olyan mintha meg akarnád óvni a járni tanuló gyereket az eséstől, és inkább lekötözöd ameddig nagy nem lesz. De semmire nem mész vele, mert akkor is meg kell TANULNIA a folyamatot. Érted. Etetheted így 1 éves koráig. Akkor majd 1 évesen fogja kifújni, kinevetni, szétszórni, szétkenni a kaját.

19 hónapos fiú anyukája

2013. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A férjem is cumisüvegből kapta anno a főtételt. Kb. 2 éves koráig így fogadta csak el, csak pépesítve. Anyósom be is vallotta, hogy nagyon elrontotta az étkezését ebből a szempontból.

Utána bekerült a bölcsődébe a férjem és ott kb. félév-1 év kellett ahhoz, hogy végre leszoktassák erről.

A bölcsibe 7napból 5napig "rákényszerítették" a rágásra és a szilárdabb ételre, anyósom meg 7 végén cumisüvegből adta neki az ételt.

Gondolj bele.. megszokta csütörtökre a rágást és, hogy dolgoznia kell vele, erre 7végén minden ment a kukába, mert maradt a cumisüveg.

Anyósom azt mondta, hogy a végén már kényelemből adta így az ételt.


Az eredmény: a férjem nem eszik főzeléket, se gyümölcsöt, se zöldséget.

Ha már valami rágósabb, akkor hozzá se lát. Nem tehet róla, benne maradt ez a "kényszer".

Csoda (szerintem), hogy rág.. :)

2013. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég rosszul is érzem magam ez miatt, olyan furcsának is találom most is, annak ellenére hogy ma azért abból adtam neki enni. Olyan érzés, mintha csak "lazán" lerendezném a kajázást, utána meg mennék körmöt lakkozni. Remélem érthető, de ezen felül meg olyan jó volt h végre megevett egy normális adagot:)
2013. jan. 13. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az időszaknak nem csak az új ételek bevezetése a lényege, hanem az is, hogy a baba megszokja a kanalat. Ilyenkor nem a mennyiség számít, hiszen nem fő táplálék még a pép, hanem kóstolás. A lényeg, hogy mire ki lehet majd váltani egy teljes étkezést főzelékkel, addigra a neki kellő mennyiséget szépen kanállal meg tudja enni. Ilyenkor nem kell, hogy tiszta maradjon. Ez is a tanulás része. A cumis üveggel csak kitolod, de nem váltod ki a tanulási folyamatot. Kétség kívül ebben a pillanatban kényelmesebb, tisztábbnak látszik a cumisüveg, de hosszútávon káros.
2013. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van! De legbelül tudtam én ezt, hogy nem így a helyes. Nem is adok neki többet cumisüvegből.
2013. jan. 13. 13:38
 7/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok:


[link]


Itt egy kép a lányunkról, hozzátáplálás alatt. Épp szilvát evett. Legalábbis próbálkoztunk. Ez lett belőle. Ő elvette a kanalat és összemaszatolta magát.

Nem tudta, hogy mit kezdjen vele. Ez lett a végeredménye.

Nézd meg az arcát.. BOLDOG! Nagyon jól szórakozott jó pár hónapja ezen.

Én örülök, hogy részt vettem ebben :]

2013. jan. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj de édes:) Nagyon jót mosolyogtam, mert tényleg nagyon boldog. Az én fiamnak is ennnyire tetszik az evés, nem fosztom meg ettől. Már eltettem a cumisüveget is:)
2013. jan. 13. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Húú utolsó, nem semmi! Nekünk is van hasonló képünk, csak az én lányom céklát evett!

(első voltam)

2013. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!