Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem már totál kivagyok....

Úgy érzem már totál kivagyok. Van más is akinek sírós a babája? Hogy bírjátok? Mennyire általános vagy normális?

Figyelt kérdés

A pici 7 hetes, a nagy 2 éves.A naggyal nincs is extra "gond", csak néha szeleburdi, de tök jófej a kistesóval.

A pici viszont nagyon sokat ordít:(

Enni eszik eleget, szépen hízik, a pocakja mikor fáj használok szélcsövet,masszírozom, az segít, viszont a legtöbb délelőtt és délután ordít!Ha van itthon segítségem, vagy anyáéknál vagyunk akkor jobb,mert valaki ringatja, de mikor egyedül vagyok a fiúkkal rengeteget visít...mikor öltözködünk,hogy menjünk ki, mikor reggelit vagy vacsit készítek és eszünk...nem tudom folyton ringatni, a hordozókendőt nem igazán szereti,nem nyugszik meg benne.Nagy fiamon is látom, hogy megviseli,frusztrálja a sok sírás,néha ő is nyavajgósabb.

A nagy is sírós volt, de akkor nem volt más dolgom, csak hogy ringassam...tegnap este volt a mélypont,már én is bőgtem velük.

Ja és marha sokat lóg a cicimen, de azt mondják hagyjam, mert 4 héttel korábban jött így a fizikai kontaktus is fontos neki.Persze ezt tudom, de tényleg egy nullának érzem magam, és nem tudom, hogy nagyon rosszul csinálok valamit, vagy más is volt hasonló helyzetben és mikor elmúlt ez a sok sírás akkor helyreálltak a napok...

Bocsi, hogy hosszú lettem, de már tényleg kivagyok...


2013. jan. 13. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a kendős részben tudnék esetleg "segíteni", más "tippem" nem is nagyon lenne, hogyan tudnál magadon segíteni:(.

Hogyan kötöd a Kicsit? Mit jelent, hogy nem nyugszik meg benne? Mit csinál? Szoptatni próbáltad már kendőben? Milyen kendőtök van? Mikor kötöd magadra? Van esetleg a kicsinek(a koraszülöttségéből is eredeztethető) izomzat- problémája?

2013. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

rugalmas kendőm van(külföldről kaptam, a márkáját nem tudom)

Előre szoktam kötni, egy anyuka mutatta hogy kell.Délután,mikor kezdődik a "koncert" és elkezd nyugtalankodni akkor próbáltam feltenni, de folyamatosan mocorog,nyomja ki magát a kezével és sír,egyértelműen nem tetszik neki.Szoptatni nem is tudom hogy lehetne benne.

Amúgy semmi problémája nincs az izomzatának, a szívén van 2 pici lyuk valószínű a miatt hogy korábban jött,de ez nem igazán befolyásol semmit,azt mondták bezáródik.

2013. jan. 13. 14:42
 3/12 anonim ***** válasza:

"folyamatosan mocorog,nyomja ki magát a kezével és sír,egyértelműen nem tetszik neki.Szoptatni nem is tudom hogy lehetne benne. "

Próbáld meg, hogy nem egy helyben állva kötöd, hanem sétálsz, ringatózol kötés közben. Ez TÉged is ellazít(sokszor nagyon "görcsösek" az anyukák mikor kötik a babát, a koncentrálás miatt, így ezt a "görcsösséget átveszi a baba is, hiszen tudod, ők mindent megéreznek és "tükröznek":) ). EZ a "ringatás" őt is ellazítja míg megkötöd, és ha Te sem vagy feszült, ő sem lesz az:). Ezen kívül duruzsolj neki, énekelj, végy mély levegőket. Ezek mind Téged is nyugtatnak, ezáltal őt is:). És fontos, hogy megfelelően feszesre kösd a kendőt, sokszor, főleg rugalmas kendőt használóknál nem elég feszes a kötés, így nem érzi magát a baba biztonságban.

Szoptatás: ha nem extra nagy a melled, akkor úgy tudod szoptatni, hogy olyan magasságba kötöd, hogy be tudja venni a melled, csak nem teljesen előre, hanem kicsit "elcsúsztatva":).

2013. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát valószínű hogy a hasfájástól sír olyan sokat,de valószínű nem elég neki,hogy maszírozod meg szélcsövezed(eleve a szélcső inkább akkor kell ha már jó pár napja nemtud kakilni)

Szóval én róbálkoznék vmilyen hasfályás elleni szerrel:


Gripe Water,Infacol,Papaverines oldat vagy mostanában van ez az újjabb csodaszer amit mindenki dicsér a Colieff cseppek.

Szerintem próbálkozz valamivel mert mostz még lehet türelmes a tesó de átbillenhet ha mindíg csak a kicsit pátyolgatod.

2013. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én babám is hasfájós volt és kapott rá gyógyszertári keveréket, ami olyan, mint az Infacol, csak víz-szerűbb és sokkkkal olcsóbb. Minden étkezés előtt lehet Neki adni, semmi baja nem lesz, sőőőt...

Kb. 150 Ft és sokáig elég, gyerekdokival kell felíratni! Mindenképp próbáld ki! Nekem estétől éjjel 2-ig sírt, nappal nem. A szer után sose volt gondunk!!! Nem kellett ringatni, nem sírt...

2013. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én "sorstársad" vagyok.Sajnos az enyém is hasfájós ami nem csak este jön elő, egész napos dolog. Csak a cicin, vagy kézben tartva sétálva nyugszik meg. Sok mindent kipróbáltunk de sajnos még semmi sem vált be. De rájöttem, hogy nagyon nehezen tud büfizni és ez okozza a hasfájást is valószínűleg.
2013. jan. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Én "sorstársad" vagyok.Sajnos az enyém is hasfájós ami nem csak este jön elő, egész napos dolog. Csak a cicin, vagy kézben tartva sétálva nyugszik meg."


4.-ik vagyok!


Azért azzal is vigyázzatok,hogy ilyenkor cicin nyugtatjátok meg mert mindíg egy kicsit szopizik tehát a tejcsi legelejét szívja ki ami tejcukorban gazdag ami erjedést tehát haspuffadást,hasfájást okoz a babának,tehát ördögi kör lesz belőlle mert szinte folyamatosan dolgozik a kis gyomra ergo soha véget nem érő hasfájás alakul ki!


Amikor úgy gondoljátok,hogy nem éhes csak nyugtatásra vágyik próbáltátok már a cumit??Vagy esetleg azt nem fogadja el?


Az egyik válaszoló írta a hasfájás elleni szert amit gyógyszertárban kevernek,doki írja fel..na az a papaverines oldat amit én is írtam!


Szerintem mindenképpen érdemes valami szert alkalmazni hasfájásra nem csak a maszírozást meg a szélcsövet!


Remélem tudtam segíteni!


Kitartást nektek!

2013. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallottam, hogy a túl sok cicizés sem tesz jót, mindig arra a cicire teszem vissza amin abbahagyta hogy teljesen kiszívja. Sajnos mindenféle gyógyszertári készítményt kipróbáltunk már és semmi sem segít. Pelusból kibontva tornáztatni szoktam még amit nagyon élvez, látszik az arcán a megkönnyebbülés mikor leveszem a pelust. Fáj neki a pukizás, büfizés elötte nagyon tekereg és sír.. (a sorstárs voltam)
2013. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja! A cumit próbáltuk, de nem fogadja el. Bocsi, ez lemaradt...
2013. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazán köszön a sok hasznos választ!

A hordozókendőt tegnap kipróbáltam,ringatva kötöttem meg és láss csodát 1 órát elvolt benne, így tesóval is tudtunk játszani:)

A sok cicizés alatt azt értettem, hogy mikor ideje van hogy szopizzon akkor lóg rajta sokat, amúgy két szoptatás között várok, még ha nagyon sír akkor is, én is inkább cumiztatok,mert tudom, hogy az sem jó, ha nem pihen a gyomra.

A "csodaszereben" meg sajna nem hiszek, nagyfiamnál kipróbáltunk mindent és semmi sem segített,sőt sok esetben rosszabb volt.Most tényleg látom hogy pozitív hatása van a szélcsőnek meg a masszírozásnak.Talán mintha kezdene javulni a helyzet.

Tényleg köszönöm a tippeket,főleg ezt a gyógyszertári dolgot, ha mégsem javulna hosszú távon akkor mindenképp kipróbáljuk!

2013. jan. 14. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!