Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni?

Timszy25 kérdése:

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám másfél hónapja elkezdtük a hozzátáplálást de nem akar enni csak szopizni.Elég sok fajta ételt adtam már neki és csak nagyon keveset eszik belőlük inkább mindig szopizna. Szerintetek mit csináljak hogy egyen rendes ételt is?
2013. jan. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik legtutibb módszer ha gyakran az orra előtt eszel jó étvággyal, és rá se bagózol. Na akkor tuti kelleni fog neki :) Ha viszont erőlteted, fontos számodra és ezt látja is, akkor nem biztos hogy akarni fogja.


Ha ez nem működik, akkor adj még neki időt! Nem minden baba érett meg ilyen idős korára arra, hogy anyatejen kívül mást egyen. Ha nem kéri, akkor ne erőltesd. Viszont vannak olyanok is akik már 5 hónaposan kinézik az ember szájából a kaját. Nagyon változó ez, de idővel majd kialakul.

2013. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kéri ő a kaját meg kinézi a szánkból is régóta.Amikor nyújtom felé a kaját tátja is a száját de csak nagyon keveset hajlandó enni belőle inkább szopizik:)
2013. jan. 13. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:

az nem baj ha meg foleg szopizik, szokja az izeket, tanuljon meg folyekonyon kivul mast is lenyelni. Egyenlore ez boven eleg.

En is egy ideg voltam, mert ugye mindenhol azt irjak, hogy harmadik nap mar nyugodtan adhatsz neki akarmennyit az uj zoldsegbol, de nekem nem evett 3 kanalnal tobbet. Aztan ugy 8 honapos kora korul 50ml-re nolt az adag, kesobb meg 100ml-re, most 14 hosan meg mar mindent eszik rendes adagban es darabosan. Nem szabad eroltetni, bar tudom, hogy konnyu mondani, de nagyon igaz

2013. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is pont ilyen volt! 1-2 kanállal vett, aztán összeszorította a száját, és nem kért többet. 8 hónapos koráig csinálta ezt, addig csak anyatejet kapott, de ebédnél és vacsoránál próbálkoztam főzelékkel, gyümölccsel, tejpéppel. Mindent kipróbáltunk: sűrűbbre, hígabbra készítettem, tettem bele anyatejt stb., de semmi nem hozott javulást. Kenyér és babakeksz darabkákat adtam neki, azt jóízűen elrágcsálta, közben midig becsempésztem a szájába egy kanál főzeléket, de gy is nagyon keveset evett. Most 10 hónapos, és mindent eszik szépen, darabosat is, fél zsömlét elrágcsál magától, mindenféle főzelék, gyümölcs ízlik neki. Ne erőltess neki semmit, majd eszik, ha minden szempontból érett lesz rá!
2013. jan. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!