Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Milyen...

Tapasztalt anyukák! Milyen biztonsági óvintézkedéseket tettetek, miket használtok (szekrényzár, fiókzár stb), hogy a babátok ne férjen hozzá a vegyszerekhez?

Figyelt kérdés

Elég kicsi a lakásunk és már minden lehető módon átvariáltam a dolgokat, szekrénybe raktam a vegyszereket, de sajnos alsó szekrényekbe is jutott mondjuk mosószer, tehát le kell zárnom mindenképp. Csak nem tudom, mi az, ami tényleg működik, nem tudja megbuherálni a kíváncsi kis angyalkám :)

Kinek mi jött be? Linket is légyszi...



2013. jan. 13. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Olyan biztonsagi zarat keress, ami a szekreny belsejebe szerelheto, ne kulso rigli vagy kampo legyen, hanem belso. Nekem olyan van, amit ki lehet nyitni resnyire, de megakad, nem lehet utana kinyitni, de becsukni se tudja. Nekem kell kicsit megnyomnia belso zarat es becsukni...kicsit idegesito, mert igy teged is akadalyoz, de egy ido utan hozza lehet szokni. Egy-ket helyre lehet kulso kampot szerelni, ha az minimum 150 cm magassagban van (vallfas szekrenyajto) A lepcso aljara-tetejere kapu, az ajtok hatamoge tettem csapodasgatlot, de becsukodasgatlot nem.
2013. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mondjuk ilyenre gondolsz?

[link]


Egybéként én is erre gondoltam, hogy ezek a ragasztott "zárak" nem sokat érhetnek, mert a sarokvédőt is kb 2 percébe került, hogy leszedje...

2013. jan. 13. 23:39
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Még ezeket találtam, szerintetek?

Mert kétajtós szekrény is van, amit le kell zárni...

2013. jan. 13. 23:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, elso ranezesre kabe nekem is ilyen van, es azt hiszem fiokra is szerelheto. Az enyemet csavarral kell rogziteni. Olyat ebbol se vegyel, ami ragasztos, mert kirantja.
2013. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mindent a szekrény tetejére tettem, ami mérgező. Leírok neked egy történetet. Másfél éves volt a kisebbik fiam. Kertes házban lakunk, van grill sütőnk, ehhez vettünk faszéngyújtó folyadékot. Gyerekzáras palackban volt, a garázsban egy polcon, ahova még nekem is nyújtózkodnom kellett. Kint voltunk az udvaron, a gyerekek játszottak, mi pakolásztunk (nyár volt), egyszer csak arra leszünk figyelmesek, hogy a gyerek üvölt. Szaladok hozzá, ölében a kibontott palack, a gyerekből ömlik a takony-nyál, hány, ordít.... Szerintem nem kell elmesélnem, hogy majdnem belehaltam az ijedtségbe. Aztán persze megjártuk a kórházat, kivizsgálták, szerencsére nem ivott bele, csak jó nagyot szippanthatott a gőzétől... Szóval, teljesen nem tudsz elzárni előle mindent, nagyon fontos, hogy tudja, megtanítsd neki, mi az, amihez nem szabad nyúlni. Még egy eset, bár kicsit más: konnektorba vettünk vakdugókat, amiket egy spéci kis kulccsal lehetett csak kiszedni. Én a kulccsal sem tudtam, a fiam meg egy ujjal kiszedte... Ezért ami olyan, nálunk a szekrények tetején landol, ahonnan még én is csak úgy tudom leszedni, hogy székre állok :)
2013. jan. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 polcot rakott fel a férjem a wc-ben. Minden vegyszert oda rakok, csak létrával tudom leszedni. Nem bízom semmiféle biztonsági kütyüben. A konnektorba vakdugó van, de ahhoz egyébként se megy már oda, mert rácsaptam néhányszor a kezére. Ez nem játék.
2013. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát nem nyugtattatok meg :(

De valahol én is így érzem, hogy nem bízom teljesen a biztonsági zárban, mert olyan kis furfangosak ezek a gyerekek :)

Én is rakattam fel egy polcot a fürdőben apucival, de olyan magasan van, hogy én sem érem el, de akkor rendszeresítünk oda egy fellépőt... :(

Gondolom a folyékony mosószer és öblítő is a mérgező kategória, ugye?!

2013. jan. 14. 15:36
 8/12 anonim ***** válasza:
igen, a lúg szétmarja a nyelőcsövet és az emésztőrendszert.
2013. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:

Nálunk egyelőre még megoldás, hogy minden ilyen a fürdőszobában és a konyhában van.

A fürdőszoba ajtaját csukva tartjuk, még nem érik el a kilincset, a konyhában meg biztonsági rács van.

2013. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is a konyha és fürdő pillanatnyilag a tároló, és csukva van az ajtaja. De szeretnék végleges megoldást, nehogy egyszer nyitva maradjon az ajtó, stb...


Viszont akkor ha mindent felrakok magasra, akkor az alsó szekrényekben ezután mégis mit lehet tárolni a fürdőben? Fogkrémet? Játékokat? :) Kicsit kiábrándító, mert úgy örültem, hogy sikerült szekrényeket rakni bele, amikor tavaly beköltöztünk, erre nem rakhatok bele semmit, amit a fürdőben tartanék :(

2013. jan. 15. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!