Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kerlek adjatok tanacsot,...

Kerlek adjatok tanacsot, MIERT CSINALJA EZT?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 6 hetes a babam es egyszeruen nem alszik szinte soha. A kezdetektol fogva ilyen amiota haza jottunk a korhazbol. Mar mindent megprobaltam amit itt neten irtak. Semmi nem vallt be. Csak akkor van csondben ha fel vesszuk es fel van ultetve, pedig ugy hallottam nem tesz jot az ilyen kis baba hatanak, de mashogy nem marad meg, egyszeruen tanacstalan vagyok. van , hogy 5-6 orat is kepes vegig uvlteni szunet nelkul. mar minden felet vettunk, lampa amit nezhet, zenelo-forgo jatek az agya fole, rezgo szek. Minden este megprobalom ugyan ugy elaltatni. Furdes, eves es amit leteszem mar kezdi is pedig meg ki sem ertem a szobabol. Ezt csinalja kb hajnal 4-5ig aztan nagy nehezen elalszik az ekkori etetes utan. alszik kb 6-7 orat , persze azt sem egy huzamban es midnen kezdodik elolrol. egesz nap ordit hiaba etetem,bufiztetem, a rezgo szek sem vallt be nala. egyszeruen tanacstaan vagyok es mar ki vagyok teljesen keszulve egyszeruen nem ertem mit nem csinalok jol es h miert pont az en babam ilyen. minden ismerosom sajnalkozik mikor meselem. nem ismerek mast akinek ilyen lett volna a babaja.

Es mivel ilyen keservesen megy az alvas, en sem tudok pihenni. akkor alsszok amikor o, tehat szinte semmit. Lassan de szepen kezdek megorulni ettol. Ma is mar delutan 6-tol visit es mar ejfel van :(((((

Kerlek teteket , ha valaki volt hasonlo helyzetben, hogyan veszeltetek at es mikor kezdett javulni a helyzet??


2013. jan. 14. 00:36
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Szia!

A pici babát még rendszeresen felügyeli orvos, védőnő, gondolom, a Te babádat is rendszeresen látogatják/viszed.

Az ő szakvéleményük mi erről?

2013. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
27%

5-6 órát hagyjátok üvölteni? Azért ez elég durva. Egy 6 hetes azért szokott legalább 3-4 óránként enni, akkor hogy tudott szegény 5-6 órát üvölteni egyhuzamban?

Nekem kicsit sántít ez a sztori.

2013. jan. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

etetes utan kozvetlen sir, es nem "hagyjuk" , nem kell ot hagyni sir o igy is ugy is.

Voltunk orvosnal, semmi baja nincs. A vedono azt javasolta , hogy be kell allitani,hogy tudja mikor van nappal es ejszaka.Meg , hogy ne vegyuk fel mindig ha sir mert tobbnyire nincs semmi baja csak unatkozik. Ugyan azokat javasolja mindenki, csak semmi nem vallik be.

"Santit a sztori"...hat sajnos ez a valosag

2013. jan. 14. 01:14
 4/52 anonim ***** válasza:

Nem szűk neki a ruha?

Nincs melege?

Nem laktózérzékeny?

Énekelsz neki?

2013. jan. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
60%

A védőnő hülyeségeket beszél. Egy ekkora újszülöttől nem szabad elvárni, hogy tudja, hogy mikor van nappal és éjszaka.

Egy ennyi idős baba bizony össze-vissza alszik, ezt el kell fogadni.

A legrosszabb, amit tehettek, hogy sírni hagyjátok. Minél többet hagyjátok magára, amikor sír, annál szorongóbb lesz, annál többet fog sírni. Aztán persze egy idő után megtanulja, hogy hiába strapálja magát, úgysem törődik vele senki, és ennek később még súlyos következményei lehetnek.

2013. jan. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
be viszem a korhazba mert nem hagyja abba es nem aludta a meg semmit :( barcsak tudnam mit tegyek, remelem tudnak valamit segiteni a korhazban. koszonom a valaszokat!
2013. jan. 14. 01:45
 7/52 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mit mondtak! Budapesten vagy?
2013. jan. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

oke!

Anglia-London

2013. jan. 14. 02:00
 9/52 anonim ***** válasza:

Szerintem is verd az asztalt, amíg nem csinálnak teljes kivizsgálást. Nem normális, hogy egy ekkora baba ennyit sír, 1 óra után minimum a sírástól ki kellene ájulnia.

Valami biztos van, de szegényke nem tudja elmondani :(


Esetleg még, ha nem testi baja van, nézz körül, hátha fél valamitől, vagy rendezd kicsit át a szobát. Az én kislányom pl. büntetésnek veszi, ha ébren az ágyába teszem, utálja, mert nem lát ki a fejvédőtől. Egyszer meg, mikor a fejvédőt húzgálta, fejére borult az egyik plüss és megijedt, azóta tart attól a figurától.


Majd tényleg írd meg, mit találtak. Ne aggódj, meglesz az oka, csak utána kell járni, aztán már jobban lesztek!

2013. jan. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz aludj vele,ne tedd magadtól távol..ha ölbe alszik akkor ölbe.

Gondolom tápszerezed.!?

Várom én is mit mondanak H ban!

Sok múlik azon hogy te is ideges vagy és azt nagyon megérzik !!Próbáld többszőr magadnál tartani,ha nincs komoly baj,össze fogtok szokni.Arra meg nem kell adni,hogy majd elkényesedik meg h kézbe szokik.Megkell ismerni,miért mire hogy sir,ilyen idös baba hamar elfárad a sirástól,aludni kellene neki,enni aludni.

5gyermekes 6hetes babás.

2013. jan. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!