Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar aludni 1 éves babám!...

Nem akar aludni 1 éves babám! Hogy csináljam, hogy jó legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés
Decemberben töltötte az egy évet kisfiam. Eddig az alvása úgy volt, hogy 7-kor kelt reggel, 10-kor tenti, aztán 3-kor volt egy tentink. Így megvolt a napirendünk is meg én is a dolgaimat tudtam hozzá igazítani. Mostanra teljesen felborult, összevissza aludna, nincs meg a napirend és így sem tudok szinte semmit tervezni mellette. Most reggel 7-kor felkel 10-kor már totál álmos, esik-kel, de mikor el akarom altatni akkor meg nem alszik, szórakozik. Aztán meg foggalmam sincs mikor fog beájulni. Volt, hogy 11 órakkor a földön ülve aludt el, volt, hogy csak 2 órakkor addig meg ment a hiszti, meg az esés kelés.... Persze így sem tudok mellette tervezni semmit :( Jó lenne akkor ha rászokna, hogy csak ebéd után alszik egy nagyot, de nem tudom hogy szoktassam át rá. Mert vagy még ebéd előtt elalszik a földön vagy ha 10-kor elalszik akkor meg 20 perc után felkel és ugyanolyan nyűgös mintha nem aludt volna. Tanácsolnátok valamit, hogy-hogy legyen ismét rend az életünkben? Meg másnál is van így? Normális ez a viselkedés egy egy évesnél? Bocsi a tudatlankodásomért, de első baba és senkim sincs aki segítene, vagy tudna válaszolni a kérdéseimre. Előre is köszönöm.
2013. jan. 14. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:

NOrmális, ebben a korban lehet ilyen átmeneti időszak, hogy se a két alvás, se az egy nem jó már/még.

Én hagytam pár napig, hétig, hogy akkor aludjon, amikor elálmosodik, és így szépen kialakult az új rend. Addig pedig atya felkötve, rugalmas tervezéssel:).

Esetleg, ha nem nagyon idegenkedsz ettől, kérj kölcsön egy mei tait vagy csatos hordozót, hogy ha el kell indulni valahová, akkor is tudjon aludni a gyermeked, ha éppen nem vagytok otthon(azért írom a hordozót mert a babakocsiban nehezebb neki elaludni, hiszen sok az inger, mindig "menni kéne", viszont a hordozóban hozzád bújva könnyebb akárhol elaludni).

2013. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!