Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Nátha 8 hós babánál!...

Segítség! Nátha 8 hós babánál! Milyen hatásos módszerek vannak amivel vissza lehetne fogni a betegséget?

Figyelt kérdés

apa hazahozta a náthát.folyik az orra tüsszög.

hiába volt kézmosás,maszk,szellőztetés!elkezdett fiamnak is folyni picit az orra és tüsszög.(cebion cseppet kap minden nap)

hagymatea?kamillatea?vagy esetleg valami ami beválik!


2013. jan. 14. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrspray-vel fújj be neki és szívd ki utána porszívóval, ahányszor csak szükséges. Én még adtam ilyenkor a Fenistil cseppet, mert az nyugtatja az orrnyálkahártyát.
2013. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha hiszel a homeopátiában, akkor elég sok szer áll a rendelkezésedre, amiknek egyáltalán nincs mellékhatásuk. Menj fel a homeopatia.info.hu oldalra és nézd meg a szerek listáját vagy kérdezz az orvosoktól. Nekem mindig segítettek. Egyébként ha csak egy enyhe nátha, akkor tényleg elég, ha csak szívod az orrát minden evés és elalvás előtt. Arra figyelj, hogy ne szívd túl sokat, mert az nem tesz jót neki (úgy értem, hogy óránként ne szívd), illetve használj Sterimar orrsprayt és orrcseppet is.
2013. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak írnám, hogy az orrszívás egyáltalán nem ártalmas, sőt, ha csak reggel és este szívná valaki a gyerekének az orrát, aki nagyon nagyon náthás, akkor a sok váladék, aminek távoznia kell, az nem jön ki, hanem lerakódik, amitől lesz egy arcüreggyulladása a gyereknek. Illetve nem fog levegőt kapni, plusz, ha nem szelel rendesen egy kisgyerek orra, akkor még a füle is begyulladhat.

Szóval kedves kérdező, inkább szívd annyiszor, ahányszor csak kell, ha óránként, akkor óránként. Akkor tisztul.

2013. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg az előzőnek írnám, hogy biztosan nem olvastál utána, amikor leoltottad a hozzászólót, de a túl gyakori orrszívás nyálkahártya duzzanatot okoz babáknál. Egyébként meg ha tényleg figyelmesen elolvastad a hozzászólását, nem azt írta, hogy naponta 2-szer szívja az orrát, hanem, hogy minden etetés és altatás előtt. Ez meg, ha jól értelmezem, minimum 6-7 alkalom naponta. Egyébként a mi gyerekorvosunk is ezt mondta.
2013. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nátha meg egyébként is orrnyálkahártya duzzanatot tud okozni, ezért a Fenistil csepp, illetve az ehhez hasonló gyógyszerek, amik nyugtatják a nyálkahártyát, így tehát nem lesz gond belőle. És amúgy ha a babának félóránként folyik az orra? Akkor se szívja ki az anyuka? Azért írtam, hogy ahányszor csak szükséges. Mert bizony van olyan nátha, ahol óránként szükséges. És ha az anyuka nem szívja ki, akkor lehet belőle gond.

Én még soha nem hallottam amúgy, hogy káros lenne az orrszívás. Múltkor kifejezetten gyermekorvos írta a papírunkra a gyógyszerezés mellé, hogy gyakori orrszívás.

2013. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen kár vitatkozni. A gyakori orrszívás nem azt jelenti, hogy egész nap szívogatjuk az orrát, erre külön felhívta a figyelmünket az orvos. A kedves anyuka meg tudja kérdezni a saját gyerekorvosát, hogy mit javasol. Egyébiránt meg mindenkinek saját magánügye, hogy hogyan károsítja meg a gyermekét.
2013. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom és ezután is annyiszor fogom a gyerekem orrát szívni, ahányszor szükséges, ami nem egyenlő az egész napos orrszívással, csak mikor teli van szegénynek az orra, akkor, minthogy legyen egy arcüreggyulladása, csak mert jaj, de káros az orrszívás.
2013. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!