Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek akaratos, hisztisebb...

Akinek akaratos, hisztisebb típusú babája volt, hogy alakult a dackorszak?

Figyelt kérdés
Jobb lett, vagy roszabb?15 hónapos a kisfiam és iszonyatos akaratos, már most csapkod ha valamit nem engedek neki, és persze minden veszélsforrást megtalál. Simán földhöz vágja magát és hisztizik amíg el nem felejti, hogy mit akart.
2013. jan. 14. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez már a dackorszak.


Lányom volt/van ilyen.

èn tanultam 3 év alatti gyermekek gondozását, ahol iszonyat jó tanácsokat kaptunk. (pont a lányom 1 éves volt ekkor)

Ezeket felhasználva már igen kezelhetö gyerek lett. most 2,5 éves de nagy gondjaim nincsenek vele.

Nem ütöttem meg soha, még is kezelhetö gyerek lett belöle. Sokszor bepróbálkozik most is, jönnek mennek a hiszti korszakok, de valahogy elég jó gyerek lett.

2013. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen volt, földhöz vágta magát. De nem foglalkoztam vele, soha nem kiabáltam és nem csaptam rá, ha valahol voltunk megfogtam szépen a kezét, és egyszerüen, tök nyugodtan mentem vele tovább. Mindig elmondtam neki, hogy ezzel semmit nem ér el, és engem bizony nem zavar mit gondolnak az emberek akik látnak minket, szóval nem kapta meg amit akart. Mikor kicsit kitombolta magát, elmondtam neki, hogy csak az kap bármit is aki megérdemli, tehát szót fogad, és jól viselkedik. Elég hamar elhagyta a földhözverős korszakát. Már 3 éves múlt, most is nagyon akaratos, és nagyon tud puffogni, ha akar valamit. De most is ugyanaz van, elmondom neki, hogy csak az kap valamit, aki jó gyerek. És ha hisztizik a boltban, háát kkor sajnos nem kap semmit, csak ha előtte jó gyerek volt, és szépen kéri. Egy perc puffogás után jó belátásra szokott térni, ilyenkor természetesen kap valami apróságot, pl nasit. De ha nem tér jobb belátásra, olyankor semmit nem szokott kapni a drágám. Ez van sajnos, muszáj valahogy kontrollálni őket.
2013. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
eszemben sincs megverni , ő csapkod engem, de olyankor az bünti, hogy nem jöhet oda hozzám, leteszem és nem engedem a közelembe, olyankor földhöz vágja magát és a földön üvölt. Én is azt csinálom, hogy nem veszek róla tudomást. Csak az érdekel hogy az ilyen korai hisztimasinák lecsitulnak e a dackorszak idejére, vagy ott csak még durvább dolgok várnak e rám:) Van egy nagy tesója, vele soha nem volt semmi gondom, a dackorszak nem is létezett, most az öcsikével megkaptam az ő elmulasztott dackorszakát is:)) Csak az a baj, hogy a nagy nem érti, hogy miért hagyom ilyenkor a kicsi, mindig azt hiszi rosszul bánok vele, ha nem vigasztalom meg, és ő próbálja vigasztalni.
2013. jan. 14. 22:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom -szintén 15 hónapos-, tök ugyanezt csinálja, de én valahogy ügyetlenebbül kezelem, vagyis inkább engedek, csak ne hisztizzen. Azt hiszem, kipróbálom az előző válaszoló által leírtakat, hátha beválik.
2013. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!