Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell/szabad erőltetni...

Mennyire kell/szabad erőltetni az evést hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, tápszeres, 4 hónapos kora óta hozzátáplálok. Az elején még imádta az új ízeket, mindig kacarászva kóstolgatott, evett. Már a tízórait kiváltottuk, ebédre is mindig megevett kb 120 grammokat, utána a tápit. De egy-két hete alig akar többet enni 5-6 kanálnál a pürékből, tök dühös lesz etetésnél, szinte csak a tápit fogadja el. Pedig mindig főzök neki, próbálgatom másképpen készíteni az ételeket, változatosan, de hiába. Néha már azon kapom magam, hogy rendesen trükközök, hogy egyen valamit. A vége meg többnyire sírás, és ha megkapja a tápszerét akkor nyugszik meg :( Annyira rossz, mert az elején meg csupa öröm volt nézni, ahogy eszik, most meg rendesen aggódok...Nemhogy megtorpantunk a hozzátáplálásban, hanem úgy érzem, hogy visszafelé haladunk :(. Tapasztalatokat várnék, tanácsokat! Mi lehet a gond? Erőltetnem kellene, vagy hagyjam rá? Meddig lesz ez vajon így?
2013. jan. 16. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt az események menete, először is nyugalom. :)


Az én lányom mindig is nagy haspók volt, a hozzátáplálás remekül-tökéletesen ment, aztán egyszer csak megszakadt ez a dolog, kb. két hétre, majd újra visszaálltunk. Azóta is előfordult pár rosszabb epizód (én a fogaihoz is kötöm ezeket a kínlódásokat, az első rossz periódus az első két metsző kibújása előtt volt, 5,5 hónapos korában, 6 hónapos korától csak szenvedett és szenvedett a felsőkkel - hol jobban, hol kevésbé, eszerint ingadozott az evése is, hol remekül ment, hol kevésbé. Most is volt egy béna időszak, de ma estére kibújt az egyik felső metsző is, csak sajna még három úton van.)


Én erőltettem picit, azzal trükköztem, hogy kevésbé savanyú gyümiket ettünk, a védőnénink tanácsára - azok ugye savasabbak, jobban csípik az ínyét, és igyekeztem azért figyelni rá is - ha nagyon nem ment, akkor maradt a tápszer. És igen, soook sok cselezés is volt/van, zenehallgatás közben evés, brümmögés, úgy teszek, mintha én enném meg, stb.:)


Ja, ő is tápszeres, a legelejétől.


Szóval szerintem légy nyugodt, megesik ez időnként, és kitartás!


8 hónapos kislány anyukája

2013. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!