Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor vírus vagy baci...

Most akkor vírus vagy baci okozza az influenzát?

Figyelt kérdés

Nem értem mert azt mondják ha vírus akkor majd magától gyógyul és nem jó rá az antibiotikum ha meg baktérium akkor van a ge....sz mert az már gáz!!

Ez egy szezonális dolog miért kell ennyire be..ni tőle??

Tegyük már ezt tisztába valaki mondja el nekem!!

És ha valaki elkapja akkor mi a teendő komolyabb gyógyszerek nélkül?

Van egyí 4,5 éves és egy 6 hónapos gyerkőcöm nagyon féltem őket!!

Oltást nem engedtem beadni!!

De most kérek mindenkit nem kell ezért leordítani a fejemet mert milyen felelőtlen anyuka vagyok hogy juj nem adattad be az oltást!!Biztos sokan gondolkodnak ugyanigy!!

Ki ért velem egyet hogy nem oltatom?!!


2013. jan. 16. 19:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 hós a babám, nem oltatom. Úgy tudom, vírus okozza, és elvileg gyógyszerek nélkül át lehet rajta esni.. Hát reméljük, hogy tévednek, és nem lesz nagy járvány...
2013. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Vírus okozza. Ha óvodások lesznek a gyerekeim, akkor fogom őket oltani influenza ellen, bár annyi ellenvélemény is van, hogy egyszerűen nem tudok dönteni.

A 4,5 évest lehet beoltattam volna, mert félnék, hogy az óvodából hazahozza és a 6 hónapos azért elég pici egy influenzához.

Most januárban közepén már felesleges oltani, mert kell egy hónap mire hatni kezd a védőoltást.

2013. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az influenzát vírus okozza. A vírusokat nem lehet gyógyszerrel kezelni, mert a vírusok nem veszik fel a gyógyszert (tudni illik a vírusoknak nincs anyagcseréjük).


Az egyetlen (szvsz. fölösleges, és rossz) gyógymód a védőoltással való megelőzés.


Védőoltást semmiképp ne válasszatok szerintem, főleg ne már a szezon közepén. Az influenza simán kifeküdhető, míg egy oltás fölösleges támadás a kicsik immunrendszere ellen.

2013. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Vírus okozza de a vírustól legyengült szervezetet könnyen megtámadják a baktériumok és a kettő már sok a szervezetnek emiatt lesz szövődmény.Rengeteg betegséget visszaszorítottak a védőoltásokkal ez tény!
2013. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
36%

"Az egyetlen (szvsz. fölösleges, és rossz) gyógymód a védőoltással való megelőzés"


Tudod te mit beszélsz? Nem értesz a gyógyítás lényegéhez semmit!Hány betegséget szorítottak vissza a védőoltásokkal? Van fogalmad?

2013. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ,na végre aki irta nagyon örülök hogy valaki be merte vallani milyen káros az oltás!!!

Igen lehet hogy sok betegséget visszaszorítottak de nagyon káros is hosszu távon oltatni minden szarért!

Már lassan az élet ellen is oltanak én azt szoktam mondani!!

2013. jan. 16. 19:50
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

1) Az influenzát vírus okozza. Ugyan vannak antivirális szerek, de erre kifejezetten nincs bevált.

2) Antibiotikumot azért adnak, mert amikor a vírus legyengíti a szervezetet, nagyon könnyű összeszedni bakteriális fertőzést (pl. ami tüdőgyulladást okoz). Antibiotikumot jobb esetben a felülfertőzés után adnak.

3) Az influenza egy olyan vírus, ami nagyon mutálódik. Mire kifejlesztik az éppen aktuálisra az oltóanyagot, már rég megváltozott annyira az antigénszerkezet, hogy ne hasson rá. Ezt az egyetemen a mikrobiológia tanárnőm vallotta be :) Szóval én nem oltatok. Az egyetlen hatékony védekezés a megelőzés! Immunerősítés (pl. sok C-vitamin, ami nem szintetikus), kézmosás, zsúfolt helységek kerülése stb...

2013. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
49%

"hosszu távon oltatni minden szarért!"


1918-ban 50 millió ember halt meg az influenza szövődményeiben!!!Ha lett volna antibiotikum meg védőoltás 5 ezer se halt volna meg!Ma antibiotikummal 5 nap alatt meggyógyul egy gyerek aki száz évvel ezelött meghalt volna, sőt meg is haltak, van ismereted róla? Nemigen!

2013. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Antibiotikumot jobb esetben a felülfertőzés után adnak."


MEGELŐZÉSÉRE!!! Ha megkapta akkor már késő.

2013. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"milyen káros az oltás!!! "


Baromi káros!! Én 12 éve kapom és már rég meghaltam csak nem szóltak!!!

2013. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!