Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezdem a gyümölcslevek...

Most kezdem a gyümölcslevek kóstoltatását. Ti hogy kezdtétek? Van gyümölcscentrifugám. Higítjátok v. nem kell? Hány kanállal evett meg a babátok először? Hány nap után jöhet a répa? És utána milyen leveket kóstoltattatok?

Figyelt kérdés
Első baba :) köszönöm

2013. jan. 17. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szombaton kezdtem a lányomnál, én vettem bio almalét, azt kapja, első nap 2 kanállal kapott, második nap 5 kanállal, hátfőn meg amíg kért, szerintem kb. 10-12 kanállal (vagyis nem óriási mennyiség)

Aztán próbáltam egy kanál almapürét, kiköpte - a harmadik próbálkozás utána feladtam (A fiam is kiköpte mindig).

Másnap kapott alma-őszibarack bébiételt, egy kanálla, az bejött neki.

Tegnap már vagy 3 kanállal benyomott. MA még nem kapott:)

2013. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen idős a babátok?

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de lassan nálunk is aktuális a téma, és infókat gyűjtök! :)

Köszi. :)

2013. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3,5 hónapos kisfiú, tápszeres
2013. jan. 17. 10:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom jövő héten lesz 6 hónapos, anyatejes.
2013. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak az alma levét kóstoltattam, de nem gyümölcs centrifugával csináltam, hanem csak lereszeltem az almát, kinyomkodtam a levét, és azt kapta. Első nap csak kb 10 kiskanállal, bár nagyon tetszett neki, de nem mertem többet adni. Másnap, mivel nem volt semmi gond, hasfájás, hasmenés, stb...én már pár kanál almapépet adtam neki. Harmadnap kb 50 g-nyit, Negyedik nap pedig már megevett egy egész adagot (kb 150-180 g), nagyon tetszettek neki az új ízek. Én ezután kóstoltattam vele a többit. De nem nagyon volt oda a zöldségekért magukban, ezért én mindig adtam hozzá gyümölcsöt is, hogy édesítse. Zöldségek közül és sütőtökkel kezdtem, aztán répa és végül krumpli...

Mi nagyon könnyen haladtunk, egyik nap ismerkedett az új ízzel, de következő alkalommal, mikor találkozott vele már jó ízűen megette

2013. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kihagytam a gyümileveket. Almapéppel kezdtük (üvegreszelőn lereszelve), nem szerette nyersen az almát. Megpároltam és összeturmixoltam egy kis tápszerrel. Így már imádja.

Alma, krumpli, barack (kész bébiétel, mert ugye most nem lehet barackot kapni), répa. Nálunk így kezdődött, vagyis itt járunk. Jövő héten kóstoltatom meg a sütőtököt. 4,5 hónapos

2013. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!