Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, a Ti gyereketek...

Anyukák, a Ti gyereketek mikor kezdett el kúszni, hány hónaposan? Volt valami előjele vagy csak úgy jött és kész?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam soha sem kuszott. 6 honaposan kezdett el negykezlabra allni es elore hatra ringatozott. Ahogy fekudt ahson a labait maga ala huzta es a kezevel kinyomta magat. Nagyon hosszu ideig csinalta ezt es 7 honpos mult amikor elkezdett maszni.

Viszont tudom, hogy a legtobb baba kuszik csak gondoltam leirom, hogy ilyen is van, hogy kimarad es maszni kezd.

2013. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan,de csak hátra,meg "iránytűzött"aztán 8hónaposan elkezdett kutyázni,rá pár napra mászott.
2013. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi még csak 5 hónaposak vagyunk, csak kezdek aggódni. Nem tudod hány hónaposan kellene elkezdenie kúszni?
2013. jan. 17. 10:13
 4/9 Golan Trevize ***** válasza:
Az egyik 4,5 hónaposan kezdett el kúszni, a másik kb. két héttel később.
2013. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne viccelj! Olvass utána a baba mozgásfejlődésének. Nem értem miért kell aggódni amiatt, hogy egy 5 hónapos még nem kúszik...Az én babám sem igazán kúszott, illetve csak rövid ideig, mert aztán rögtön mászott. 7,5 hósan kezdett mászni és nem aggódtam a kúszás miatt...
2013. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 hónaposan kezdett kúszni. 8 hónaposan mászni.

5 hónapos babával még ne aggódj semmin.


Itt nézelődsz, hogy nagyjából mit csinálnak havonta a babák, csak ne felejtsd el, hogy a babák ezt nem olvassák, tehát simán fejlődhetnek másképp. :)

[link]

2013. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán semmi okod az aggodalomra, 6 hónaposan "elvárás", hogy mindkét irányba forogjon, a kúszás még ráér! Persze vannak gyorsabb és lassabb babák is. A kislányom 7 hónaposan forgott 2 irányba és 9 hósan próbálkozott a kúszással, de nem szabályosan, hanem páros kézzel húzta magát előre. A szabályos kúszás kimaradt és 10 hónaposan kezdett el mászni. A gyermekorvos és egy másik szakértő szerint még így is normális volt a mozgásfejlődés, annak ellenére, hogy 1-2 hónappal le voltunk maradva az átlagtól.
2013. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ne aggódj, bőven ráér a babád. Én lányom egyik napról a másikra minden előjel nélkül kezdett el kúszni 6,5 hónaposan. Rá 3 hétre mászott és 8 hónapos kora előtt 2 napra már felállt:) 9 hónaposan kezdett lépegetni bútorok mellett. Egyáltalán nincs lemaradva a babód:)
2013. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, akkor nem agggódok :)
2013. jan. 17. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!