Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen zöldség/étel legyen a...

Milyen zöldség/étel legyen a következő? Hozzátáplálás

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos,tápszeres baba. 4 hós korában kezdtük a hozzátáplálás. Egy ideje csak "állunk",2-3 hete nem kap újat. Mi lehetne most már a következő zöldség,illetve étel amit adhatnék? Tejtermék,tészta,tojás: korai?

Ezeket eszi:

Sárgabarack,őszibarack,meggy,banán,körte

Krumpli,répa,fehérrépa,sütőtök,cékla,brokkoli,cukkini,borsó,paradicsom,saláta

Csirkemell


2013. jan. 17. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Tésztát már ehet, ha gondolod vegyél durumtésztát. Tojást korainak tartom, 8 hónapos korától adj neki tojássárgáját, egész tojást 1 éves kora után. Sajt, joghurt, kefír, megkóstoltathatod vele. Szerintem spenótot és sóskát is ehet már. Sőt ilyenkor télen, narancs vagy mandarin leve.
2013. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és csirkemájat is ehet, először csak egy keveset és csak heti egyszer.
2013. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alma, Szilva, Mandarin, narancs.


Sima gyalult tök, hal, zöldbab, csicseriborsós borsó, csicsóka, spenót.

Pl. Paradicsomos tök, zöldbab burgonyával, csicseriborsó levesből a sűrüje, spenót hússal, alma meggy burgonya husi össze főzve.

Rizs, tészta. Spagetti=kis hagymát olajon lesütöttem, erre csirke mellett, paradicsommal, kis oregánó, 15 perc alatt készre főtt, turmixoltam, majd slágereit apróra vágtam, vagy főtt krumplival össze törtem.

Nagy kedvenc a hal, brokkoli burgonya össze főzve, 1 kanál tejföllel villák ám pépesítem.

Adhatsz neki a ti leveseitekből, a sürűjét!

Pörkölt szaft apróra vágott tésztával.

Paradicsomos gombóc!

2013. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a zöldspárga is nagyon finom tökkel, vagy krumplival összefőzve. azt nem kell hámozni. a fehéret kell.

almát csak kihagytad? vagy nem szereti?

Én krumplival és meggyel is szoktam kombinálni, beleteszek még egy babakekszet is, és így olyan, mintha meggyszószt enne a husihoz.

tápláló, és finom :)

2013. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szia

Én ezt az oldalt tudnám neked ajánlani, nekem anno nagyon sokat segített!

Jó főzőcskézést! :)

2013. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!