Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1. Mikor érdemes elkezdeni a...

1. Mikor érdemes elkezdeni a gyereket "rajzolni" tanítani? 2. Mit lehet még játszani egy 1 évessel?

Figyelt kérdés

1. Már próbáltuk mutatni az egyévesünknek, hogy hogy kell firkálni, adtunk a kezébe ceruzát, papírt, de nemigen jött rá a lényegre. Korai lenne még? Nagyobb gyerekes ismerősök szerint már lehet tanítani őt "rajzolgatni".


2. Dolgok egymásba tevése már profin megy. Mit lehet még egy 1 éves gyerekkel játszani, játékosan tanítani?



2013. jan. 17. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerősök rosszul emlékeznek, mert egy egy évest nem igazán érdekel még a rajzolás, és rossz is lenne, ha most tanulná meg a ceruza fogását, mert a ceruzatartás, a kéz ízületei és csontjai rosszul fognak rögzülni. Két évesen viszont már képesek lesznek leülni, és a firkálásra szánni időt. Gyerekfüggő, de úgy rajzolni, hogy az tényleg többé-kevésbé felismerhető legyen, azt 3-4 évesen fogják tudni.

Az egyéveseknek még nem kell specifikus játék, mert bármivel eljátszanak, minden új még nekik. Beszélj neki bármiről, ami elétek kerül, és engedd neki, hogy megnézze, megszagolja, megtapogassa a dolgokat.

2013. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 14 hónapos a fiam, szerintem én is 1 évesen adtam először ceruzát a kezébe, de ő ahogy megmutattam neki, tudta is :) Azóta néha firkálgat. :) De viszont mi meg járásban vagyunk lemaradva, még nem indult el magától. Minden gyerek másban jó :)

Mi nagyon sokat bújocskázunk, imád elbújni, én meg teszem a "hülyét", h vajon hol lehet :D Nagyon sok könyvet nézegetünk és sokszor veszem észre, h egyedül és elő veszi őket és saját magának mutogatja és próbálja mondani :) Segít porszívózni is, arra is rájött, h mi a lényege :D Söprögetni is szeret, mindig utánoz, az a legjobb :)

2013. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves lányom mostanában érdeklődik jobban a rajzolásárt.

Való igaz, hogy egy évesen megnézte, megfogdosta a zsírkrétát, valamit maszatolt, de korántsem volt még akkor érett az igazi gyerekfirkálásra.


Én szerintem egy babát nem kell direktbe fejlesztgetni, mert mindent elles tőled.

Játszani persze kell vele, de neki minden tanulás, mindenből tanul, mindentől okosodik, és nem csak attól, ha direkt megtanítasz neki valamit.

Énekeljetek, mondókázzatok, rakosgassátok az építőkockákat, nézegessétek a mesekönyveket, és hagy fedezze fel a világot (miközben te sokat beszélsz hozzá).

2013. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem akkortól "érdemes", amikortól őt már érdekli. Az meg elég változó.


Egyébként ceruza helyett lehet kezdeni marokkrétával, vagy ha ceruza, akkor vastag, puha helyűvel, hogy jó erős nyomot hagyjon a papíron, úgy is, ha még nem tudja rányomni. (Sok jó van, de nekem a Koh-I-Noor vastag ceruzák tetszenek a legjobban Kellő rákészüléssel :), lehet ujjfestékkel is maszatolni, nálunk ez nagy kedvenc volt.

2013. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Majd ha a kis csuklóját tudja mozgatni, hajlítgatni.

Egy évesnek ceruzát, szeméhez emeli, baj lehet!

2013. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindennek eljön a maga ideje,a gyerek meg fog érni a rajzolásra is.Ha megengeded ajánlanék egy könyvet: Vekerdy Tamás:Érzelmi biztonság

Nekem nagyon tetszik..

2013. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!