Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor lesz boldog és elégedett...

Akkor lesz boldog és elégedett, ha minden úgy van, ahogy szeretné?

Figyelt kérdés

Hogy úgy mondjam, nem tudom 100%-osan kielégíteni a fiam (8 és fél hónapos) igényeit.

Sokat (relatív persze) nyafog, vagy sír, főleg ha nem vele foglalkozom, de nem tudom megtenni, hogy mindig ott legyek, hiszen neki is kaját kell csinálni, a házimunkát is végezni kell. Vagy ezt akkor kellene, amikor alszik? Bevallom őszintén, van bennem annyi kis önzés, hogy olyankor én is pihenni szeretnék kicsit. Ettől nem vagyok jó anya? Viszont ha mindig úgy van, ahogy szeretné, nem lesz zsarnok? Vagy van ennek életkori határa, hogy meddig "szolgálom őt" és mikor kezdünk elválni kicsit?


2013. jan. 17. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem akkor kell amikor alszik:). Lehet akkor is amikor rajtad van hordozóban, Veled van a konyhában, pakolgatja a zoknisfiókot amg teregetsz...:).

Én is önző voltam, sohasem csináltam házimunkát alvásidőben. Olvastam, neteztem, tanultam, ne adj' Isten aludtam.

Pontosan meghatározható életkori határ természetesen nincs:). És ne úgy fogd fel, hogy "szolgálod", hanem úgy, hogy akkor "tanulja" meg, mi az élet menete, ha részt vehet benne:). És akkor tanul empátiát, akkor lesz segítőkész, ha ezt látja, ezt tapasztalja az őt körülvevőktől:). Mert az igényei kielégítésétől ezt "várhatod", nem zsarnokságot. Persze, nehéz megtalálni, mi a jogos igény és mi a "követelőzés", de ez suerintem nem 8 hónaposan kérdés, hanem másfél, két éves korától:).

Ide másolok Nekde egy gondolatot, amivel egyetértek:

"Az a kötődő nevelés végletes félreértése, ha azt hisszük, hogy a gyerek minden nyikkjára mindig ugrani kell. Nem. Nem kell. Nem szabad. A kötődő nevelés az igények kielégítéséről szól. Az igényekéről. De nem feltétlenül a vágyakéról, az akaratéról. Az utóbbiak maradéktalan kielégítése árt a gyereknek, árt az anyának, árt a családnak. Így lehet kis, családi diktátorokat nevelni. Persze nem éles a határ az igény, a vágy és az akarat között. A nevelés művészete, hogy ezeket meg kell tanulni megkülönböztetni egymástól. És a gyereknek me kell tanítani fokozatosan, hogy nem csak neki vannak igényei, nem csak az ő igényei fontosak. Az már nem kötődő nevelés, ha a 3 éves gyerekem nem enged WC-re menni, nem enged elmosogatni, főzni, hanem non-stop engem ugráltatna.


A másik: a kötődő nevelés nem arról szól, hogy a gyerek igényeit az egy szál anyja elégíti ki. Szeretjük nem észrevenni, hogy Liedloff megfigyelései egy törzsben születtek. A gyerek körül nem csak az anya volt jelen, de még nem is csak a család, hanem az egész törzs. Semmi probléma nincs azzal, ha a mi gyerekünknek nem mindig mi egyedül elégítjük ki az igényeit, hanem jelen van apa, nagyszülők, testvérek, esetleg kedves szomszédnéni/bácsi, bébiszitter is. Ez utóbbi felállás sokkal életszerűbb, mint az, hogy anya egyedül kötődően neveli a gyereket. "

2013. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, tök jó szerintem (nem csak a hisztiről szól önmagában, hanem annak folyamatáról pici kortól kezdve):

[link]

2013. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az igényeid természetesek.Idővel tudni fogja,hogy most anyának dolga van,később majd fog is neked szívesen segíteni,ha bevonod a házimunkába.Jó,ha megtanul kicsit egyedül is játszani,felfedezi a képességeit.Nálunk erre nagyon jó célt szolgált a járóka.Amikor valamit csinálnom kellett,betettem a járókába,odatettem a kedvenc játékait,közben sokat beszéltem,énekeltem neki.Hamar felállt benne,majd ügyesen próbálgatni kezdte a járkálást is.Ha minden időmet vele töltöttem volna,erre nem lett volna alkalma.Ne legyen lelkifurdalásod amiatt,hogy amíg alszik,te lazítasz.Neked is kell a töltődés,hogy ébredés után is őszinte legyen a mosolyod:)
2013. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, járóka nélkül is volt és van alkalma az összes gyereknek felállni és járni, még az anyukája jelenlétében is... Nem azt mondom, hogy rossz a járóka, ne érts félre:), csak azt, hogy az, hogy a szülőjével van a gyerek, nem azt jelenti, hogy nem csinálhat egyedül semmit. Sőt. MIvel ez is a gyerek természetes igénye, így van "összerakva". Ha nincs szüksége az anyukájára, akkor "elvan" egyedül is.

Arról szól az egész, hogy _amikor_ szükséges, Veled legyen, lehessen:).

2013. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na én pont azért kaptam meg az anyósomtól,hogy keveset foglalkozom a gyerekkel, mert nem egész nap vele játszom. 13 hónapos és hála Istennek elég sokat el tud egyedül is játszani. Természetesen játszom vele sokat, de ha látom pl. hogy nyomkodja a laptopját és zenét keres, vagy pakolgatja a legoját, akkor nem erőszakolom rá magam. Örülök,hogy eljátszik egyedül. Addig én elintézem,amit akarok, vagy uram bocsá nézek egy kis tévét.
2013. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a dilemmában vagyok, de azért én inkább arra hajlok hogy kell szabni határokat a babának még ha sír is egy kicsit ha épp mást csinálok. Nálunk olyan a lakás berendezése hogy a konyhában egyszerűen nem tudok úgy tevékenykedni hogy ő közben szabadon lehessen, kénytelen vagyok berakni a járókába ilyenkor a nappaliba amire jól rálátok és elég közel van. Nagy főzést természetesen nem szoktam így csapni de az ő kajáját pikk-pakk összedobom. Ha sír akkor sír, ami nekem nagyon rossz de legtöbbször azért elvan ideig-óráig. Legjobban ami bevált ha bekapcsolok a laptopon valami zenés mesét és az leköti. A youtube-on van pl gyerekdalok címen egy fél órás program neki. Ha amúgy sokat foglalkozol vele ne legyen lelkiismeretfurdalásod ha fél órára berakod a járókába.
2013. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt ma reggel "találtam":):

"Ha a szülő engedelmes szüleje a gyermeknek az első három életévben, akkor lesz később a gyermek engedelmes gyermeke a szülőnek." Dr. Ranschburg Jenő

2013. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!