Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szeret a kiságyban?

Miért nem szeret a kiságyban?

Figyelt kérdés
6hónapos kislányom egyszerűen nem akar megmaradni a kiságyban.Eddig minden renden volt,este cicin elaludt,beraktam az ágyába és reggelig aludt.Pár napja viszont nem akar megmaradni benne.Kb. fél órának utána hogy belerakom felébred,elkezd sirni.Nappal egy percet sem marad meg benne-rögtön sirva fakad.Mi történhetett?Ezek után nem is fog a saját ágyában aludni?
2013. jan. 17. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Van rácsvédő az ágyon? Ha igen, akkor zavarja, hogy nem lát ki belőle.
2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig is volt rácsvédőnk.Pár napja csinálja ez.Tanácstalan vagyok,nem szeretném,hogy a mi ágyunkban aludjon éjjel,mert akkor sem a férjem,sem én nem tudunk pihenni.Mit tegyek?Volt már valaki hasonló helyzetben?
2013. jan. 17. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

MIért szeretne:)?

Az embergyerek ott szeret, ahol a társai vannak. Vagyis Te:). Igen, aludni is, ébren meg pláne:).

MI történhetett? Semmi különös, csak annyi, hogy nő, fejlődik, és érdekli, mi van a nagyvilágban:). Ezen kívül kezd rájönni, hogy anya és ő nem egy személy, ez megijeszti, ezért szeretne mindig ott lenni ahol Te. Ezt nevezik szeparációs szorongásnak, ami teljesen normális egyedfejlődési állomás:).

És de, fog aludni az ágyában. Ezek az időszakok elmúlnak, és nem fog "félni" egyedül, mert tudni fogja, hogy akkor sem tűntél el ha épp nem lát:).

2013. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én kisfiam is ki nem állhatta az ágyát, ugyanúgy mint nálatok csak akkor aludt ott, ha elaludt a cicin, és aztán betettem az ágyba. Csak éjszakára tettem be, nappal nem is próbálkoztam, először a mi ágyunkon aludt nap közben, aztán mikor már veszélyesnek ítéltem, hogy leeshet, akkor szivacsra tettem le a földre. Aztán a fogzás miatt egyre többször ébredt fel éjjel az ágyában, és volt, hogy fél óránként - óránként kellett kivennem (ez olyan 6-8 hónapos kora körül tetőzött, jó sokáig tartott), és akkor úgy döntöttem, hogy aludjon mellettem. Minden este kitettem, de ha felébredt és magam mellé vettem, nem raktam már vissza a kiságyba, csak ha esetleg éjjel úgy alakult és volt rá energiám, akkor betettem (de aztán újra vehettem ki nemsokára).

Sok bíztatót nem tudok mondani, én is csak a túlélésre játszottam, egyébként a mai napig (most 14 hónapos) felébred minimum 3-szor éjszakánként.

Most vettünk neki egy leesés gátlós kiságyat, ami kicsit nagyobb mint a rácsos (80×140 a fekvőfelülete), itt valamivel szívesebben alszik. Még csak kb. egy hete van meg, szóval tesztüzem van, de már ebben sokkal szívesebben van, a kiságyban mindig üvöltött ha betettem, és azonnal felállt, tehát még lefeküdni sem volt benne hajlandó, ezen most aránylag jókat alszik. Most ha felébred éjjel, én fekszem mellé, és egy rövid szopi után vissza alszik.

Szóval én is csak együtt érezni tudok, de úgy gondolom, hogy mindenki úgy éli túl ezt a kisbabakort, ahogy tudja, hacsak nem valami szigorú és következetes szülő az illető, hogy esetleg sírni hagyja a babát és "beidomítja". Vagy nagyon szerencsés.

Azt is olvastam, hogy a cicin elalvó babák ha éjjel felébrednek, nem tudnak egyedül visszaaludni csak a cicin (nálunk valóban így is van), ezért kell minden ébredésnél kivenni őket. Szóval sok jóval sajnos nem tudlak kecsegtetni, ha nem zavar téged, hogy melletted alszik, akkor szerintem vedd magad mellé, könnyebb lesz valamivel átvészelni. Én azt gondolnám, hogy jön a foga, azért ébred fel.

2013. jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy mindig attól félek,hogy ráhúzom a takarót,vagy leesik...stb.Sokkal biztonságosabb,ha a saját ágyikójában alszik.Jó lenne ezt vele is megértetni. :D Lehet tényleg a foga miatt ébred,mert folyik a nyála,az ökle állandóan a szájában van.Ezek szerint nem tehetek semmit?!Remélhetőleg hamar túljutunk ezen a korszakon.
2013. jan. 17. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, biztonságosabb, csak sajnos ezt ők nem tudják, legalábbis nem érdekli őket :).

Vannak mindenféle homeopátiás szerek fogzásra, esetleg azokat meg lehetne próbálni, én nem próbáltam egyiket sem, így arról sajna nem tudok nyilatkozni.

2013. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!