Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyugtassatok meg, akinek...

Nyugtassatok meg, akinek örökmozgó a babája hogy ez normális egy 11 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon-nagyon mozgékony születésétől kezdve. Azt szeretném megtudni hogy ez normális-e, másnak is van ilyen babája rajtam kívül mert én egy ilyet sem ismerek és már kezdek aggódni. Az volt furcsa már amikor hazahoztuk a kórházból hogy tekergett a kezünkben-ölünkben is, nem maradt nyugton sehol csak ha aludt. Rettentő sírós volt. Akkor lett jobb a heylzet (sírás tekintetében) amikor beindult a mozgásfejlődése úgy 5 hónaposan. 6 hónapos korában már négykézláb mászott és felállt, na onnantól nem volt megállás! A sírást abbahagyta de mint egy tornádó úgy söpör végig a lakáson megállás nélkül azóta is. Most 11 hónapos, bő 1 hónapja önállóan jár (inkább szalad) és másból sem áll a napja csak hogy megy föl s le végig a lakásban. 1-1 játékot mindig a kezébe vesz és azt viszi, esetleg rágcsálja és szaladgál vele teljesen céltalanul. Leülni nem nagyon szokott. Ha könyvet nézegetünk gyorsan végigmutogatja amiket már tud majd kiveszi a kezemből, egy kicsit rágcsálja majd elhajítja és megy tovább. Konkrétan játékkal 1-2 percig játszik, csak hurcolássza őket meg rágcsálja. Nagyon figyelmetlen, sokat esik, bár már 1 hónapja jár, de mégis néha iszonyú összeszedetlen. Ha lefekszem mellé a földre akkor odajön hozzám és morzsolgatja a nyakamat, az arcomat, azt nagyon szereti. Én vagyok az egyetlen "játék" amivel hosszabb időt is elvan. Imádom, nagyon aranyos, értelmes kislány, de hogy van az hogy más babája eljátszik ülve is a játékaival? Nem rohangál folyamatosan? Esetleg csendesen szemlélődik ha valami érdekesre lesz figyelmes!? Az enyém erre képtelen. Már előre félek a tavasztól hogy mi lesz ha kint is "elengedem" a játszótéren... A "nem" "nem szabad" "gyere vissza" felhívásokra ugyanis egyáltalán nem reagál a lakásban sem.
2013. jan. 17. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én lányom most 10 hónapos és ugyanilyen. Sosem szeretett ölbe lenni, nagyon érdeklődő baba volt mindig...izeg mozog állandóan. Sajnos az etetése is borzalom mert 5 percig nem tudom egy helyben tartani. Lányom még nem megy egyedül de bútorok mellett már 1 hónapja fut...igen, fut nem sétál.:D És ugyanaz van ami nálatok, nem igazán érdekli a játékai...Én vagyok a kedvenc mászókája ha lefekszem mellé.(ha nem teszem kapaszkodik fel rám, és semmit nem tudok csinállni) Én nem gondolom, hogy bármi baja lenne a lányodnak vagy a lányomnak...Én is elég pörgős voltam világ életemben:) Amúgy emellett nagyon okos a kiscsaj..már mond 4-5 szót, minden érdekli ami körülötte van...nem bánom, jobb mintha egész nap ülne egy helyben és folyatná a nyálát:D Persze azért néha egy kis nyugi is jó lenne. :)
2013. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!