Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már ideje lenne?

Már ideje lenne?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos és még nem igazán nézegeti a kis lábait és csak oldalra meg vissza fordul, hasra még abszolút nem. Nálatok hogy van/volt ez? A másik kérdésem az lenne, hogy azt hallottam, nem az orvostól, hogy 5 hónaposan kell látásvizsgálatra vinni a babát? Tényleg így van?
2013. jan. 17. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam hasról hátára fordul, ezt is 2 napja csinálta először, meg hátáról oldalra. A lábát nem nézegeti ő se még.

Nekünk azt mondta a dokink hogy 1 éves korában érdemes szemészetre vinni, úgyhogy nem kötelező vizsgálat.

4,5 hónapos kisfiam, amúgy 6-7 hónapos koráig nem baj ha nem fordul meg a védőnő szerint.

2013. jan. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányom 5 és fél hónapos, ő kezeket nézeget lábat nem:), de kizárólag oldalra hajlandó fordulni, onnan meg visszabillen a kiindulási állapotba. A fiam ennyi idősen már profin forgott, a lányom lustább (meg dagibb is:D)


Viszont már hátrafelé közlekedik, ha leteszem hasra akkor áttolja magát a szőnyeg másik végéig.


Szerintem nem baj, ha nem nézegeti a lábát. Nálunk látásvizsgálat státuszon van, 1 éves korában, előbb nincs:)

2013. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én egyszer a szájába adtam a lábát, nagyon tetszett neki, azóta is már kb 3 hónapja ezt csinálja és jól megnézegeti is így időnként :)
2013. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Én bírom, hogy mindenki csak legyint, meg lelustázza a babát. Nálunk is így volt. Aztán elvittem egy Dévényeshez a fiamat és kiderült, hogy nagyon feszes az izomzata.

A kisfiam enyhe oxigénhiánnyal született. 5 hónaposan csak az oldalára tudott fordulni. A lábait soha nem nézegette, mert a feszesség miatt nem is tudta a szeme elé emelni.

Azt figyeld meg, hogy amikor oldalra fordul a babád, homorít, vagy domborít. Ahhoz, hogy sikerüljön átfordulni, domborítani kell. A homorítás viszont a feszes izomzat jele lehet. Ebben az esetben én megmutatnám egy szakembernek.

2013. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan a kisfiam sem forgolódott, sőt...

6 hónapos és 2 napos volt, amikor hátról hasra fordult, 1 nap múlva hasról hátra.

A lábait is 6 hósan kezdte el nézegetni.

A látásvizsgálat szerintem nem 5 hósan van, nekünk nem kellett menni.

2013. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül is én nem aggódom, mert van még bőven ideje forgolódni :)! Szokott domborítani a babám, amikor az oldalán van, homorítani is szokott. Oldalra mát simán fordul, amikor leteszem a kiságyba, egyből az oldalára gurul :)! De azért majd figyelgetem, hogy eleget domborít-e!Utolsó előtti válaszoló, köszi, hogy figyelmeztettél azért!
2013. jan. 17. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:

tegnap 22.17, köszi a letolást, de az én lányom tényleg lusta. Ugyanis egyértelműen nem feszes az izomzata, csak egyszerűen nem hajlandó csinálni.

Úgyhogy nem csak legyintek, meg lelustázom, hanem egyszerűen ismerem.

2013. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! NEm állt szándékomban letolni Téged. Csak leírtam, hogy körülöttem mindenki lelustázta a fiamat, a védőnőtől kezdve, az orvoson át, az egész családom. De én is ismertem a gyerekem. Amikor leizzadva, vörös fejjel próbál megfordulni, de nem sikerül az nem lustaság. Nálunk így volt. Bánom, hogy hallgattam a körülöttem lévőkre és nem vittem előbb szakemberhez. Szopizni sem tudott a feszesség miatt. Ha előbb elviszem, valószínű nem csak 4 hónapos koráig tudom szoptatni. Azt is kínkeservesen. :( Csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem csak a lustaság lehet a háttérben. Senkit nem akartam megbántani. A lényeg, hogy én megfizettem a tanulópénzt, a tesóval biztosan senkire sem hallgatok, csak saját magamra.
2013. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!