Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól próbálhatom egyedül...

Mikortól próbálhatom egyedül elaludni a babám?

Figyelt kérdés

3 hós. Nem hagyjuk sírni legtöbbször ringatva vagy + cicivel a szájában alszik el. Mikortól lehet hagyni egy kicsit sírni hátha elalszik magától?

Vagy babafüggő?



2013. jan. 18. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sírni nem hagytam! Kb. 7 hónapos volt, amikor letettem magam mellé és énekelve, simogattam kezdtem el altatni!
2013. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hós koruktól legtöbbször elalszanak egyedül, este is. Altattam a kisányom, nem akart aludni, akkor betettem az ágyba és előbb-utóbb elaludt. Kisfiam is dettó, őt addig az apja altatta este. Napközben hamarabb aludtak el maguktól.
2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az az igazság, hogy a későbbiek folyamán is egy-egy rossz szokásról, némi hisztivel és sírással lehet majd leszoktatni (gondolok itt mondjuk kaspóba pisilésre, vagy kisebb korban csak úgy elalvásra, hogy a porszívót be kell indítani).

Az ilyen picik nagy része, így alszik el, evés közben, vagy ringatva. Eléggé öntudatosak kezdenek már ekkor lenni, a sírásait megkülönböztetni nagyon szépen meg lehet, szerintem neked is megy, fel tudod ismerni melyik a hisztis sírás, és melyik az, amikor valóban valami oka van arra, hogy ennyire rosszkedvű legyen. Utóbbinál nyilván hamarabb oda kell menni a picihez, mint mikor tudod, hogy csak egy kis hiszti ütötte fel fejét.

Tegyél a kiságyába mellé játékokat, hátha amíg azoknak "beszél", elfárad annyira, hogy elaludjon. Azért, csodát ne várj! Szerintem ez a magától alvás még később fog kialakulni, de eléggé baba függő is.

Annyit még esetleg kipróbálhatsz, hogy egy olyan pólót/hálóinget beteszel mellé, amiben 2-3 napig voltál, parfümöt ne használj, hagy vegye át a te illatodat az öltözék, arra sok baba megnyugszik.

De ismételnem kell magam, ne várd még el tőle feltétlen, hogy magától elaludjon :) Ráér még, nincsen vele semmi gond :)

2013. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat :)!
2013. jan. 18. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Sírni ne hagyd _direkt_:), próbálkozni lehet(simogatás, éneklés és társai), de vannak gyerekek, akik 2- 3 éves korukra érnek ma a teljesen önálló elalvásra:). MIvel az elalváshoz szükséges ellazulás elég komoly agy- és idegmunka:), nem véletlen, hogy a legtöbb felnőttnek is van az elalváshoz kapcsolódó rituáléja:). Más kérdés, hogy mi ezt már egyedül csináljuk, mert képesek vagyunk rá. De egy csecsőmőtől még ez nem elvárható:).
2013. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan 5 hónapos korra alakult az ki, hogy nem igényelt ringatást vagy paskolgatást, csak hagyjam békén. Letettem a kiságyba, nyöszörgött egy öt percet és elaludt. Nálunk az időzítés vált be igazán, tehát kitapasztaltam a jeleket, hogy mikor kellőképpen fáradt de nem túlfáradt. Ha nem találtam el akkor nem hagyta abba a sírást öt perc után sem és akkor jöhetett a ringatás-paskolgatás vagy kivehettem megint játszani. Kb 7 hónapos kora óta szinte egyáltalán nincs sírás, pár hete pedig már ő jelzi, ha aludni akar. Most 16 hónapos. Nekem is azzal jöttek, hogy ne hagyjam sírni, de öt hónaposan már inkább felébresztették azok a dolgok, amik korábban altatták, mint pl hinta vagy ringatás vagy babakocsi vagy paskolgatás símogatás. Onnantól a békénhagyás vált be nála leginkább, de ehhez persze ismernem kellett a jelzéseit, hogy miként sír és ha éreztem ebből nem lesz így alvás, akkor tettem valamit, nem hagytam hosszú félórákig bömbölni. Az öt perc nem sok, próbáld meg és figyeld a jelzéseit. Ja és ami még fontos volt nálunk, a szertartás előtte vagyis hogy minden ugyanúgy ment alvás előtt és így tudta mi következik(behúzzuk a függönyt, megkeressük az alvóskutyust, leteszem, betakarom, mindig ugyanazt mondom neki, felhúzom a zenélőset és kijövök) Egyébként babafüggő, de a saját megérzéseidre halgass és minden rendben lesz :)
2013. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sírni soha nem hagytam, nagyobb korában sem. Szerintem azzal csak azt lehet elérni, hogy megtanulja, hogy hiába próbál tőlem segítséget kérni, magára hagyom. A hiszti az más, de az majd jóval később jön, nem 3 hónapos korban.

Az enyém 10 hónaposan aludt el először egyedül, de ez nem állandósult, sokszor volt, hogy nyűgösebb volt, és igényelte a ringatást, simizést.

2013. jan. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!