Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a kisfiam és már...

10 hónapos a kisfiam és már ül/áll/jár egyedül, nem korai ha elkezdem lassan a bilire szoktatni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
én majd csak nyáron kezdem el, közel két éves lesz. Jó meleg lesz, egész nap rohangálhat pucáran is, most még hideg van ehhez szerintem meg még kicsi is hozzá.
2013. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen akik elkezdik , még azok is korán kezdik, ráadásul jól írja 1. válaszoló, nyáron sokkal egyszerűbb, ráérsz bőven akkor elgondolkodni ennek a lehetőségén!


[link]

2013. jan. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Meg is fogadom.
2013. jan. 18. 12:52
 4/6 shona ***** válasza:
szerintem meg nem korai,mindenkinel mas a merce es lehet,hogy nala pont bevallik es meg tanulja,nyaron persze,hogy jobb de ha szereti a bilit....es nem kell meg persze poren futkorasztatni a lakasban eleg ha idokozonket a bilire ulteted,es ha sikerult valami jutalmaznad egy kis aprosaggal..,az enyem sajnos mar 3eves volt..jo ugyes kisfiad van,mindent bele hajra sok sikert!
2013. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az általad felsorolt képességek egyáltalán nem függnek össze azzal a fizikai fejlettségi fokkal, hogy a babád képes-e tudatosan működtetni a záróizmait, felismeri-e az ingert, hogy neki most pisilni illetve kakilni kell. Mindaddig, amíg idáig nem ér el fejlettségben, addig csak kudarcot okozol neki minden egyes sikertelen próbálkozással. Annyira kicsi még, szólni még úgysem tud, kár őt ezzel nyaggatni. Bőven ráértek a nyáron próbálkozni, még akkor is nagyon kicsi lesz hozzá, valószínűleg nem is fog menni a dolog, a lényeg, hogy ne legyél vele türelmetlen, ha látod,hogy még nincs készen rá, ne erőltesd. Az okosok azt mondják, hogy két éves kor körül érnek meg a gyerekek arra, hogy elkezdjék a bilire szoktatást, nyilván nem hiába. A fiam most lesz két éves, és bár már szól, ha kakil, de a pisivel még nem foglalkozik, és ha ráültetem a wc-re vagy a bilire, akkor fél perc után fölpattan és nem is akar visszaülni, tehát ő még biztosan nincs készen erre. Erőltetni pedig nem szabad, mert rossz élményként fogja megélni, és később csak probléma forrása lesz ez az emlék. Persze úgy csinálod, ahogy szeretnéd, de ahogy nem várjuk el egy pár hónapos gyerektől, hogy beszéljen, úgy azt sem várhatjuk el tőle, hogy idejekorán legyen szobatiszta. Mindennek eljön a maga ideje, az életben később éppen elég dolog fogja sürgetni őket, én hagynám a saját ütemében fejlődni.
2013. jan. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat. Mindegyik segített valamilyen szinten! :)
2013. jan. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!