Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol lehet szemeszetre...

Mikortol lehet szemeszetre vinni a babakat? Bovebben lent

Figyelt kérdés

10 honapos a kisfiam, es szeretnem elvinni egy szemeszeti kivizsgalasra. Nem tudom hogy ezt ilyen piciknek vegzik e, illetve hogy egyaltalan lehetseges e.

Csak azert szeretnem elvinni, mert en is pici koromtol szemuveges vagyok, es mostanaban a kisfiam ha jatszik minden olyan kozel emel a szemehez. Vagy pl. a tv- egyaltalan nem erdekli- vagyis erdekelne ha hagynam hogy ott alljon elotte. Ha elhozom a tv elol, sirni kezd.

Korai lenne meg ilyen picikent a szemet megnezetnem, vagy volt aki mar ilyen korban elvitte???

Koszonom a valaszokat


2013. jan. 18. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem korai főleg ha van háttér is .

viszont gyermekorvosi beutaló kell hozzá időpontot is kell kérni .


Reméljük nincs gond vele .

2013. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszod

en is remelem hogy nincs, de ha van is szeretnem ha mar mielobb kezelnek

2013. jan. 18. 13:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is 1 évesen vittem először,mert az én szemem sem jó.Évente járunk kontrollra,de szerencsére nincs gond a szemével.Nekünk eddig nem kellett beutaló.Időpontot viszont csak sokára kaptunk.
2013. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk azt ajánlották, hogy várjuk meg az egyéves kort, mert akkortól tudják érdemben vizsgálni a kicsiket. Nálunk kancsalság gyanúja merült föl, és végül csak másfél évesen vittem el, de hála istennek nincs gond. Szerintem kérdezz rá, hívd fel őket telefonon és mondd el az aggályaidat, biztosan tudnak tanácsot adni.
2013. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1 évesen jó ez a vizsgálat. Nálunk a gyerekszemészetre nem kell beutaló, csak időpontra lehet menni (Bp, Csepel)

Én is vittem a gyerekeimet.

2013. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1 évesen ajánlott, nekünk se kellett beutaló (Székesfehérvár). Kancsalság miatt vittük, de nem kancsal, viszont azt mondta a doktornő, hogy valószínűleg rövidlátó lesz (édesapja is az). De azt mondta az orvos, hogy majd csak 3 évesen kell visszavigyem ez miatt. Lassan megyünk, áprilisban lesz 3 éves.
2013. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gyönyörűséges ***** válasza:
Debrecen Klinika szemészetre sem kell beutaló csak időpont. Ott azt mondta a doki, hogy a rejtett kancsalságot 8 hónap-1,5 éves kor között már tudják szűrni.
2013. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krisztivan ***** válasza:
Péterffy-be sem kell beutaló.1 évesen nálunk"kötelező" .
2013. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kell beutaló(Pécs). Mi most 1 évesen mentünk mert kissé jobbra dönti a fejét és amúgy is 1 évesen küldött volna a dokink szűrővizsgálatra.Menjetek el az a biztos és te is megnyugszol.
2013. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. En is ugy hallottam hogy erdemes megvarni az 1 eves kort. Vegul is meg 2 honap, szoval azt megvarjuk, es utana mindenkepp megnezetem a kisfiam szemet.

De addig telefonon megerdeklodom mit lehet ilyenkor tenni, vagy hogy mikor vigyem.

2013. jan. 18. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!