Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék? Egyszerűen...

Mit tehetnék? Egyszerűen kikészülök!

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a fiam!sajnos rengeteget sír és én ezt nem tudom elviselni!nincs egy perc nyugtom sem tőle néha még enni sem tudok!sokszor rákiabálok ami miatt persze azt érzem hogy nekem kár volt szülnöm mert milyen anya az aki kiabál a babájával!a nap 24 órájában vele vagyok csak néha 5 percre ugrok el a boltba!a párom nem igazán segít de ha kiborulok akkor persze engem kritizál!néha már arra gondolok hogy talán jobb lenne a picinek ha én nem is lennék vele!!!!mit csináljak?már egy idegroncs vagyok.
2013. jan. 18. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy készülve.

Próbálj kikapcsolódni, bár ha nincs segítség, és a férjed is így áll hozzá a dolgokhoz...

Tehetetlenségedben kiabálsz, de ez nem megoldás.

Szedd össze magad, az anyaságot is tanulni kell.

2013. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kéne, hogy miért sír?

Éhes-e, szomjas-e, fáradt-e, unatkozik-e?!

Nem azt mondom, hogy vedd fel, de nézz meg midnen lehetőséget!


Ha van rokoni segítséged (nyagyi, etc), akkor kérd meg őket, hogy vigyázzanak a picire, amíg te elmész sétálni vagy ilyesmi.

2013. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
hiába etetem meg,teszem tisztába,semmi nem jó neki!sajnos a kikapcsolódás az nem megoldott!!de ugye ettől nem lesz a kisfiam idegbeteg?mert azt soha nem bocsájtanám meg magamnak!!!tudom hogy össze kellene szednem magam de egyszerűen nem megy!
2013. jan. 18. 14:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Türelem, türelem. Esetleg mp3 a fülbe...??? A párodat meg hajtsd el, ha kritizál.Meg kell találnod a sirás okát. Unalom, mamahiány. Tedd hordozóba, és ahova mész, vidd magaddal. Ez nekünk jó volt. Feltettem a konyhaszekrényre, míg ettem, játékot adtam a kezébe. Néha zene is szólt. Rá fogsz jönni, hogy mi a jó. Ne ostorozd magad, attól semmi ne fog változni! Jó pár alkalom telt így el nekünk is, és nem én vagyok a türelem szobra. Kitartás!!!!!!
2013. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nálunk volt olyan az első hónapokban, hogy mire a párom hazaért, mindketten sírtunk.

Az első év nagyon nehéz volt, nekem se volt segítségem, a lányom sokszor az ölemben aludt, csak hogy csend legyen már végre. Én nem jártam szinte sehova, fodrász, körmös, mozi ilyenek nem voltak. 2 havonta 2 órát tudtam anyóstól kikönyörögni, akkor elmentünk urammal kávézni, de folyton a gyereken járt az agyam :)

Ami nagyon sokat segített nekem személy szerint, az a vezetés. Hajnal 5-fél 7ig jártam és nagyon feltöltött. Utána a sikeres vizsga után tele lettem energiával, volt sikerélményem, ami nem a babához kapcsolódott.

2013. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
van hogy már én is bőgök a gyerekkel de akkor meg megkapom hogy mi az hogy én anya léttemre bőgök,szedjem már össze magam!de sajnos mindent én csinálok szerintem ezért is készülök ki!pelenkázok etetek játszok,sétálok fürdetem,éjjel kelek hozzá!!a párom csak akkor pelenkáz ha már nagyon kérlelem!én elhiszem hogy egy nő azért van otthon,de ezt nem egyedül vállaltam!annyira ki vagyok idegileg!
2013. jan. 18. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:

a baba megerzi ha te feszult vagy, megha nem is kiabalsz, ez tapasztalat, ilyenkor a lanyom nem hogy gyorsan elaludna, hogy lenne egy kis nyugtom, hanem epp ellenkezoleg 2-3oran keresztul kell altatni. Probalj meg lazitani, amikor alszik, aludj vele, felejtsd el a hazimunkat, a fozest, a takaritast. Tenyleg csak a legszuksegesebbeket csinald meg.

Jo lenne ha sikerulne rajonni miert sir olyan sokat a kicsi, mert valami biztos bantja, csak ugy oknelkul nem szoktak sirni. Probald esetleg hordozni kendoben, hatha a kozelseged segit.

Szerintem a tobbi anyuka is egyetert velem, hogy ha szeretned, megprobalhatunk tanacsokat adni, miert sir a kicsi, hatha valakinek sikerul rajonnie.

Es nem vagy rossz anya, csak egy kicsit faradt!

2013. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem rossz anya vagy, hanem fáradt.

Próbáld megkönnyíteni az életed, ehhez én is nagyon jó szívvel ajánlom a hordozást.

Amikor a kicsid nincs el nélküled, vedd magadra és főzz, moss, takaríts, egyél... amikor elalszik, aludj vele, kapcsolódj ki.

2013. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én elvinném egy teljes kivizsgálásra,nézzék meg,hogy miért sír. Ok nélkül nem bőg állandóan egy baba,lehet,hogy valami fáj neki,nézesd meg!
2013. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sziporka92 válasza:
Kitartás! Nekem is sírós volt, én odatettem magam mellé, simogattam énekeltem neki,volt hogy egész éjjel csak járkáltam vele mire kiderült hogy nem tud úgy kakilni ahogy kéne.Amint az orvos megnézte, meghőmérőzte,pár nap után már enyhültek a sírások. Kérdezd meg az orvost,ha nem talál semmit akkor azt mondja hogy nyugodtan,de nem olyan egyszerű,tudom..Beszélj gagyogj csinálj magadból bohócot,hátha akkor a sírás nevetésbe torkollik :) Kitartás!!
2013. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!