Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egy napotok egy 7...

Milyen egy napotok egy 7 hónapos picivel?

Figyelt kérdés

Mikor ébred? Napközben mikor,hányszor alszik? Éjjel?

Miket eszik már, hányszor és mikor?



2013. jan. 18. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

reggel: 7 körül ébred,utána 8-ra visszük a nagyot oviba

közben elalszik,ha haza érünk kb.20 perc múlva ébred,kap gyülölcsöt,tejpépet,vagy cicit,mikor mi az igénye.

11:30 körül szintén alszik 20percet,de sajnos nem mindig,az a ritkább,ha igen.

12:30_1 óra között eszik valami főzeléket.

utána pörög ameddig el nem indukunk az oviba.,nagyon aktív kisfiú,minden percem leköti,főleg mióta kapaszkodva fel áll (1,5 hete)

19 óra körül fürdés,utána még egy kicsi játék,szopival 21 óra körül alszik el.(pedig ameddig nem indult be a mozgásfejlődése magától aludt el)

Éjszaka 3 körül ébred szopizni.

2013. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

7-1/28 körül ébred, 8 körül reggeli (tejpép+táp), játék de. alszik. néha igényli a tízórait ez vagy gyümi, vagy tejpép (attól függ, hogy mennyire éhes, mi van itthon) aztán ebédre főzelék, majd sétálni viszem. ált egybekötöm bevásárlással. du 5 körül uzsi (főzelék vagy rízspép), aztán 6 körül alszik még egy órácskát. 1/28kr fürdés, aztán vacsi (rízspép), szolíd játék, aztán kidől kb 9-kor.

gyümi: alma, banán, körte

zöldség: krumpli, répa, sütőtök, cukkini, brokkoli, petrezselyem

én már adok neki 3-4 naponta husit: csirkemellet és májat felváltva.

a zöldségekkel lassan haladok, mert nem akarom nagyon megkavarni a gyomrát. de a főzelékekből 120-140-et simán lenyom, a tápból 150ml az adagja

a reggeli 4 táposkanál pép+kávéskanál háztartási keksz,

a gyümölcsökből egy egészet meg bír enni, vagy 3 táposkanál pép

a rízpépből uzsira 3, vacsorára 5 táposkanál az adagja.

tápból 4-5öt iszik meg egy nap.

szerintem én hatalmas ajándékot kaptam, hgoy nagyétvágyú és sokat alszik és egyedül is órákat elvan :) de természetesen amikor csak lehet, foglalkozom vele, játszunk, énekelünk :)

2013. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én drága fiam 3 hetente megváltoztatja a napirendjét.Többnyire 1-1,5 óra csúszás van, aztán vissza áll a napirendje.Egyenlőre ebéd és az uzsi van kiváltva, de még utána szopi van.Napközben 2x alszik, éjjel 1x ébred.Eszik már: alma, őszibarack, banán,krumpli, sütőtök, sárgarépa,cékla,paszternák,csirkemell.
2013. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig ilyen volt:

7-fél 7 körül kel, reggelire szopi

2 órát van ébren, 1,5-2 óra alvás

11 körül gyümi (alma, barack, banán, őszibarack, szőlő)+táp

fél2 körül fél óra alvás

fél3kor főzelék (egyelőre csak krumpli)+ szopi

5 körül fél óra alvás

6kor sinlac+ táp

fél 8kor fürdés,játék, nyugtató szopi, 8-fél 9kor alvás

3-4 körül eszik hajnalban


Eddig volt ez, most jött a felső metszője+ beteg, úgyhogy nonstop cicin van, mivel semmi mást nem hajlandó enni 2 hete...Kicsit lassan haladunk a hozzátáplálással is, mert nem hajlandó túl nagy adagokat enni kanalasból..(bár volt olyan hogy 200 krumplira még 90 tápot evett, de ez a ritka, kb fél adag a max, amit kanalasat eszik)

2013. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

MOst lett 8 hónapos, de ilyen:


Fél 7-7 körül ébred rendszerint, akkor tápszert reggelizik, játszunk, játszik, apát elpápázzuk, aztán kb. 2,5 óra múlva visszaalszik még egy fél-egy órára.

Ezután tízórai, valami gyümi, én mindent bevezettem (de tényleg mindent, vegyesen kap üvegeset és natúr gyümit - a banánt már rágcsálja is), ehhez elnyammog egy kekszet vagy kölesgolyót.

Fél egy körül ebéd, ami főzelék csirke-pulykahússal, néha még pici tápszerrel. Ezután még játszunk picit, majd jön egy nagyobb alvás. /Bár mostanában már volt olyan, hogy napközben csak egyszer aludt./

Utána uzsi, gabonapép gyümölccsel, majd hét körül Sinlac, nyolckor vacsi, és alvás.


Ő is szuperül elvan egyedül, csak sajnos világraszólóan, orvosi rendelőben-védőnéninél hírhedten durva fogzásunk van, ami picit néha bekavar az önálló játékba, de hát végül is itt vagyok neki, és játszunk olyankor közösen.


Délután imád az apukájával szórakozni, uzsi után, amikor hazaér a férjem, óriási szórakozás veszi kezdetét, meg sokszor megyünk ilyenkor barátnőkhöz, nagyikat látogatni stb.:)

2013. jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2013. jan. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!