Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hetes babám vagy eszik,...

6,5 hetes babám vagy eszik, alszik vagy sír hasfájás miatt, de szinte soha nincs olyan időszak, amikor csak úgy "boldogan" fenn lenne és nézelődne. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Anyatejes, jól fejlődik. Sajnos hasfájós így minden etetés után séta büfi nyugtatgatás majd elalszik. Ha fenn van sírdogál, mert nehezen jön ki a kaki. Sosincs úgy fenn, hogy ne szenvedne. Tudom, hogy a hasfájás "normális" és el fog múlni, de kicsit most aggódok, hogy nincs olyan időszak, amikor nem szenvedne szegény.
2013. jan. 18. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a colief cseppet, állítólag nagyon jó. Sajnos, mikor én szültem 2011-ben, még Magyarországon nem volt forgalomban és a kislányom nagyon hasfájós volt.
2013. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gondolom arra odafigyelsz, hogy miket eszel..

néhány baba nem mindegyik szoptatós teát bírja. a latkoherb oké volt, de a hipp nataltól az enyémnek hasmenése volt, de lehet, hogy a tiednek pont ez lenne most a jó...

2013. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudni kellene, hogy mitől fáj a hasa? Attól hogy sok levegőt nyelt? Vagy nehezen kakil? A kettő nem ugyanaz.


Ha nehezen kakil akkor megpróbálhatsz te, délelőttönként egy szelet szilvalekváros kenyeret megenni, persze csak óvatosan, hogy nagyon azért ne hajtsa meg. Ki kell tapasztalni mi az a mennyiség amitől nincs hasmenése, de könnyebben kakil. Ilyen esetben érdemes kerülni anyukának a hasfogó ételek fogyasztását, úgy mint csokoládé, banán, gesztenye. Biztos van még, nálunk ezekre reagált rosszul.


Ha sok levegőt nyel akkor infacol/espumisan cseppeket lehet neki adni, a kettő kb ugyanaz.


Van még olyan is, hogy tejcukor lebontási probléma, ez jellemzően inkább az esti etetések után nyilvánul meg. Erre jó a Colief nevű csodaszer aranyárban...


Vannak házi praktikák: meleg, frissen vasalt pelenka a hasára, vagy meg lehet hajszárítózni, a hang is nyugtatja meg a meleg is. Masszírozás.


Sokat tud segíteni ha függőlegesben tartod a babát, erre leginkább alkalmasak a hordozókendők. Ilyen pici babához rugalmas hordozókendőt lehet szerezni, nekünk van és NAGYON bevált, ebben mindig megnyugszik és elalszik, és akkor le lehet tenni a kiságyba. Kb 8 hetes kora óta van, de bár hamarabb vettem volna.


Aztán az sem mindegy, hogy te mit eszel. Vannak babák akik a tehéntej összetevőire reagálnak rosszul és ha anyuka tejterméket eszik akkor vége a világnak. Van amelyik baba azt nem bírja, ha anyuka zsírosat eszik (az enyém pl.). Nem szerencsések a túl fűszeres ételek sem (pirospaprika kifejezetten!), illetve bármi, ami téged is puffaszt. Nekem pl. a lazac volt még ilyen, pedig az elvileg nem okoz hasfájást. Tudok olyat akinél a görögdinnye. Azt érdemes tudni, hogy egy étel az elfogyasztás után 4-12 órával jelenik meg az anyatejben, szóval nem egyszerű a kísérletezés. Én úgy csináltam, hogy megvontam magamtól mindent ami gond lehet. Kb vajas kenyéren éltem, feltétnek csak sonkát ettem. Ebédre rizs, krumpli és sült hús. Semmi zöldség, gyümölcsnek kizárólag alma. Innen indultam és amikor pár napja így ettem, látványosan javult a dolog. Akkor elkezdtem kísérletezni. Egyik nap ettem gesztenyét. Nem vált be. Másik nap ettem paradicsomot. Az bevált, attól nem lett semmi baja. Harmadik nap ettem egy kis sajtot. Az megint nem vált be.


Amikor nem válik be valami, érdemes kb egy hét elteltével megismételni a próbát hogy tudd, biztosan az okozta a gondot.


És persze számítsd bele azt is, hogy egyre jobban fejlődik az emésztőrendszerük, ami 6 hetesen gondot okoz, lehet hogy 10 hetesen már simán mehet. Ezért idődől időre lehet kísérletezni. Én ott tartok hogy 11 hetes, kevés tejterméktől már nincs baj, paradicsomos ételek is mehetnek (bolognai tészta - hurrá, végre feldobtam az ebédet), tegnapelőtt próbáltam körtét, attól (?) estére megnyűgösödött, pár nap múlva próbálom újra, hátha mégsem attól volt, csak front vagy valami.


Remélem tudtam segíteni.

2013. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, foleg az utolso nagyon alapos valaszt. Rengeteg dolgot kiprobaltunk mar, infacol espumisan edeskomeny tea meleg, masszirozas torna...stb. Hordozokendom is van (abban mindig nyugodt). Igazabol nem veszesen hasfajos de szenved a kakival (eleg sokat kakil).

Azt hiszem kiprobalom a "vajas kenyeres probat" amit irtal!!


egyebkent mennyi idosen lesz az amikor nem csak eszik alszik hanem aktivkodik is? Ertem ezalatt hogy nezelodik ertekeli ha enekelek stb. Egyelore ugy latom eszik alszik na meg persze sirdogal :(.

2013. jan. 18. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet nem is hasfájás miatt sírdogál hanem mert elfáradt és azt akarja,hogy tedd le aludni!Sztem 6,5 hetes babánál teljesen normális,hogy még csak eszik-alszik!


kakigondra meg még nagyon jó a cukros kamillatea

2013. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az édesköménnyel azért vigyázz! van akinél nagyon beválik, de nálunk pl. extra hasfájós lett tőle, és hallottam másoktól is ilyet.


nekem olyan 8 hetesen kezdett aktívkodni, de ez alatt csak annyit értek hogy már elkezdett olykor-olykor visszamosolyogni amikor magyaráztam neki. Most 11 hetesen már rendszeresen visszamosolyog, általában meg tudom mosolyogtatni. nagyokat kiabál akár örömében, de akkor is ha valami baja van és vegyem fel. A tárgyakért még nem nyúl, de ha valamit a kezébe adok, akkor megpróbálja a szájához venni és megnyalni :) A cumiját már ki tudja venni a szájából, visszafelé még sajnos nem megy. A kapaszkodó reflexe már nincs meg, de még nem tudatos a mozgása, kalimpál össze-vissza, de látszik rajta amikor kiveszi a cumit, hogy nincs teljesen tisztában azzal hogy ezt ő csinálta saját magával. Kb ennyi az aktívkodás, szerintem te is ilyesmikre számíthatsz a következő hetekben :)

2013. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!! Akkor nem aggodok feleslegesen. Marmint az eszik-alszik meg normalis :).
2013. jan. 18. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!