Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet bárányhimlő?

Ez lehet bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos és kedden belázasodott.Hasmenése is volt ez tartott kb. szerda estig.Ma pedig az egész testét betakaró apró piros pöttyök jelentek meg.Eleinte alergiára gyanakodtam de nem kapott semmi újat.Olyanok mint a meleg kiütések csak ez az egész testén van.

Szerintetek himlő?


2013. jan. 18. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő jellegzetes hólyagos kiütés és nagyon viszket. A pöttyök épp úgy lehetnek a szájban vagy a lágyékokban is. Minden képen meg kell mutatni orvosnak. Ismerek olyat aki szintén nem adott semmi újat a gyermeknek az még is bepöttyösödött. Aztán kiderült, hogy az alma okozta, eddig X boltban vette az almát attól semmi baj nem volt , most Y boltban vette az almát és a héján vagy valahol volt vegyszer és a gyerek nem bírta. Az ilyen fajta allergiás kiütések kálciumtól és Fenistil csepptől hamar elmúlnak, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy a pöttyök okát csak orvos tudja meg állapítani.
2013. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, de pl most beleestek korban a 3 napos láz betegségbe is (nekünk most épp az van). Az elvileg lázzal jár 3 napig (kérdés, hogy csak 1 este volt-e lázas, vagy végig, napközben is vagy csak estére), meg utána piros pöttyök jelennek meg testszerte. Bár elvileg a hasmenés nem tünet...
2013. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak kedden este este volt lázas utána csak hőemelkedése volt.

Azt olvastam hogy sima pöttyökből lesz majd hólyagos a kiütés.

2013. jan. 18. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!A bárányhimlő nem pici pöttyökkel kezdődik,tehát nem olyan,mint a meleg kiütés.Eleve nagyobbak a pöttyök,először nem jelenik meg az egész testen.A hason,mellkason indul általában,majd elborítja az egész testet,még a hajas fejbőrt is.A lányomon kb. 2 nap alatt kijött vagy 100 bárányhimlős folt,tetőtől talpig pöttyös volt,de nem volt láza,csak hőemelkedése.Szerintem valami más lesz,nem himlő,ha van otthon,Calcium vagy Fenistil csepp,azt adhatsz a kisfiadnak,de én is megmutatnám orvosnak,főleg,ha nem múlik el holnapra.
2013. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egy napos láz is van, nem csak 3 napos és a bárányhimlő is játhat lázzal is meg hőemelkedéssel is. Mindenesetre ha kiderül h bárányhimlő, akkor tudom javasolni a pox clin habot, nálunk nagyon bevált, bár az egyéb pöttyökre is kiválóan alkalmas, mert hűsít és csökkenti a viszketést.
2013. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!