Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan néz ki egy étel miatti...

Hogyan néz ki egy étel miatti kiütés? Mennyi idő alatt jön ki és múlik el?

Figyelt kérdés
Pl.: kiemelkedik a bőrből, vagy csak "elszíneződés"? Nemrég jöttem haza a piacról és felfedeztem rajta 2 pöttyöt, azóta találgatok.
2013. jan. 19. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Több fajtája is létezik. Ha csak érzékeny az ételre a babád, az arca, szája környékén kiirosodik, ha komolyabb a helyzet, pattanásszerű csalánkiütések vagy piros foltok kiemelkedő belsővel, halványabb udvarral egyaránt, egész testen, de elsősorban a háton és a hason, illetve az arcon is előfordulhatnak.


A foltok enyhe esetben pár óra, a kiütések akár 1-2 hétig is vándorolhatnak (pl tejallergia esetén), ilyenkor fél-egy nap alatt eltűnnek és máshol feltűnnek. Legalábbis nálunk.

2013. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

ezt az egyet találtam, de ha a védőnőnek megmutatod, ő tudni fogja :-)

2013. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem ilyen durva. Inkább mint egy kinyomott pattanás elszíneződött helye, csak piciben.

Tegnap evett először fahéjat, ki tudja, talán attól, csak csodálkoznék, ha majd egy nappal később lenne jele.

2013. jan. 19. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk kb egy órán belül megjelentek a pöttyök, amikor először próbáltunk egy kis epres joghurtot enni. Igaz, az jobban allergizáló, mint a fahéj, na meg szerintem sem attól lett pöttyös a gyerkőcöd, meg nem ennyivel később jönne ki rajta :-) nyugi :-) nem találtam másik képekkel csatolt oldalt, de valószínű, hogy nálatok nem is erről van szó :-)
2013. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!