Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tapszer jobban hizlal mint...

A tapszer jobban hizlal mint az anyatej?

Figyelt kérdés
Azt nem ertem, h kisfiam 5 honapos es 8.2 kg,de "csak" napi 4x eszik 200 ml-t es mindig 4 orankent evett, de ertelemszeruen mindig kevesebbet, korahoz megfelelot. 2 hos koratol csak ejszaka 1x, 4 hos koratol pedig nem is eszik. vannak napok amikor meg 5 ora elteltevel sem enne, de szeretnem tartani magam a 8-12-16-20 orai evesekhez! 8.2x150 az 1230/4=307!!! o 200-nal nem essik tobbet. Nem duci baba, olyan kis lapos mindene, nem kerek az arca es a combja se hurkas... A csontjai lehetnek erosek? nem ertem. Felre ne ertsetek, nem problemazok, csak ha fel evesen kellene +duplaznia a sulyat, akkor o ezt mar 4 hosan +tette..nem egeszsegtelen ez?
2013. jan. 19. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez csak azért van így, mert a ciciből jövő anyatejért meg kell dolgozniuk.

Tápszerből sokkal többet esznek.

De pici korban ez lényegtelen , mert később, mikor elkezdenek mozogni, majd ledolgozzák a feleslegüket.

Általában

De van amelyik kövér baba marad!


Én egyébként nem nézem jó szemmel, ha elhízlalnak egy csecsemőt, mert sokkal nehezebb lesz neki fejlődni, és a CH háztartására is rosszul hat.

Felnőttkorában hízékonyabb lesz.

De senkinek nem mondom, nehogy megbántsam.

Van akinek a hurkás bébik tetszenek, és nekem nincs beleszólásom, és tök mindegy, mert ha felzabáltatnak egy csecsemőt 10 kilóra, akkor is édinek mondják, pedig egészségtelen!!!!

2013. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem hízlal jobban a tápszer, ez genetika.


Kislányom 3100 g volt születéskor, 4 hósan 6320 g volt, 6 hósan 7160 g, 1 évesen 8160 g. Most 2,5 éves és csak 10,3 kg körül van.

2013. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Genetika? De mi nyomja a sulyt ha nem is eszik sokat? van olyan baba ak tobbet es tobbszor eszik es megsem ilyen sulyu. imadom a kisfiam, csak azt gondolom h ez nem jo h 8kg 5 honaposan es idegesit h nem is eszik sokat :(
2013. jan. 19. 22:34
 4/17 anonim ***** válasza:
Amikor olyan kérdést teszek fel, amire statisztikai adatok vannak a könyvekben, akkor a nővérem (4 gyereke van) mindig azt mondja, hogy a gyerekek nem olvassák azt a könyvet :-) Én is ilyen aggódós anyuka vagyok, nincs ezzel semmi gond. Tényleg egy picit soknak tűnik a súlya, bár ahogy így visszagondolok, az én kislányom 3 hónaposan 6 kg volt, mindenkitől azt hallottam, hogy mekkora lesz 1 éves korára? És láss csodát, 1 évesen még alig volt 9 kg, holott a szakkönyvek szerint már 10-11 kg-nak kellett volna lennie. Ha azt mondod, hogy nem kövér, minden rendben van, a kisfiúk általában nagyobb súlyúak, mint a lányok. A kérdésedre visszatérve pedig én eddig csak olyan babákkal találkoztam, akik pont a kizárólag anyatejes szoptatástól híztak meg ducira. Arra pedig azt mondják a szakemberek, hogy az anyatejes babák nem tudnak elhízni, mert mindig csak annyit esznek, amennyire szükségük van, ellenben a tápszeres babákkal, akiket meg etetnek a szükséges mennyiséggel. Én ennek pont az ellenkezőjét látom, mi is tápszeres babák voltunk, mert most már 16 hónapos a kislányom és egyáltalán nem kövér és nem is vékony. Szerintem feleslegesen aggódsz, de kérdezd meg legközelebb a gyermekorvosodat is, szerintem meg fog nyugatni a válasza :-)
2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
En teljesen oszinten mondom es nem elfogultan h egyaltalan nem kover v duci es ezert zavar az a 8 kg.. tobb is mint 8... :)
2013. jan. 19. 22:39
 6/17 xStefix ***** válasza:

Ez függhet sok más mellett attól is, hogy a tápszer milyen összetételű, illetve attól is, hogy az anyuka milyen módszer szerint szoptat vagy etet.

Az igény szerint szoptatott babáknál, akik nemcsak evésre kapnak cicit, sokkal gyakoribb, hogy az első hónapokban nagyon meglódul a súlyuk, ekkor töltik fel a tartalékaikat. De ezt aztán később általában ledolgozzák és összességében nagyobb arányban válnak arányos testalkatúvá, mint a társaik.

Akik csak evésre szopiznak vagy tápszert kapnak, nem szoktak ennyire ütemesen hízni, ezért rájuk nem annyira jellemző ez a fajta "visszaesés" sem.


Hosszabb távon pedig az is befolyásolja a testalkatot, hogy a baba mit eszik: az anyatej nem terheli meg az emésztést, így az anyagcsere általában hatékonyan működik tovább, ami elejét veheti a gyerekkori kövérségnek. A tápszerről mindez sajnos nem mondható el. Illetve a régi tápszerek gyakran tényleg kalóriadúsabbak voltak, ami fokozta a későbbi elhízás esélyét.

De ezeken túl persze egy csomó minden más is befolyásolja a súly alakulását.


(Az én fiam igény szerint és fél évig kizárólag szopizott, 12 hetes korára duplázta meg a súlyát, ami 7 kiló volt..:)

2013. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy egy 8 kg-os baba milyen hosszú!!! Ha (hasamra ütök) 65 cm, akkor soknak tűnik, de ha hosszabb, akkor nem feltétlenül az!

Egyébként én úgy gondolom, hogy - mivel egyáltalán nem eszik sokat - továbbra is annyit adj neki, amennyi jól esik neki (mint eddig), és minden rendben lesz, tudják ők, mennyi kell nekik!

Egyébként az én kislányom is 4 hónapos korára duplázta meg a súlyát (mondjuk ő 3070 g-mal született)!

Jó egészséget nektek, és ne aggódj! :)

2013. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A baba igénye 5 kg felett, már nem testsúly x 150 g, lecsökken kb. 120 g-ra, de 5 kg felett már a testsúly x 100 g is jó.

Ezek a számadatok, de minden baba más, mások az igényei. A te babád tökéletesen fejlődik, nem gond, ha már 4 hónaposan duplázott.

2013. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a fiam 6 hónaposan 10,5kg volt 1 évesen 12kg

a nagylányom 1 évesen volt 8,7kg !

mind a kettő anyatejes volt

a kicsilányom 1 évesen 9,8kg volt és tápis


szal genetika

én ezen nem aggódnék

2013. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A lányom kizárólag anyatejes volt 6 hónapos koráig, és végül 18 hónapos koráig szoptattam. Vékony volt, nagyon vékony. A fiam kezdettől tápszeres, kicsi a súlya, vékony, nagyon vékony. Most múlt 2 éves, és 11 kg! Én 176 cm vagyok, és 56 kiló vaságyastól. :) Szerintem ez tényleg főleg genetika. Amennyit a fiam eszik, vasgyúrónak kellene lennie... És igazad van abban, hogy van, akinek erősebb, vastagabb a csontozata, bár szerintem ez inkább felnőttkorra lesz nyilvánvaló, nem ilyen piciként. Szerintem a te fiad csupa izom lehet, és messze nem kövér, nyugi!!

egy 13 éves, és egy 2 éves anyuja

2013. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!