Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól mostátok a babátok...

Mikortól mostátok a babátok fogát?

Figyelt kérdés
Egy barátnőmmel beszélgettem és ő azt mondta már mosnom kellene a lányom fogait. 9 hónapos és 4 foga van. Egyszerűen nem is engedi hogy a szájába nyúljak, mert rögtön visít és nem is hajlandó kinyitni a száját. Hogyan tudnám akkor megmosni neki? Illetve szabad már fogkrémet használni ilyen picinek? A védőnő szerint majd csak 1 éves kora után.
2013. jan. 21. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megjelent neki az első :). Igazából ilyen tanuló fogkefét vettünk neki, inkább volt rágóka mint fogkefe. De mi puha sörtés fogkefével mindig át mostuk neki. Most már egyedül mos fogat, 4 éves.
2013. jan. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Mi elmex fogkrémet használtunk és még ma is. Mindig lenyeli. Nem lett tőle semmi baja.

Próbáljatok egyszerre fogat mosni, mutasd neki te hogy csinálod magadnak, engedd neki is hogy mossa neked a fogad.

Hátha megjön hozzá a kedve. Esetleg még tükröt tarthatsz elé amikor mossa a fogát.

2013. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondjuk nem hinném hogy 9 hónaposan ő fogja az én fogamat mosni! :)
2013. jan. 21. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja tényleg bocsi, akkor ezt majd később :)...
2013. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mara Acoma ***** válasza:
56%
Nekem mikor kicsi volt a lánykám, fiam, pici babafogkrémbe mártott gézlappal mostam meg a fogát. Szerintem a fogkefe még korai :)
2013. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk DM-es tanulófogkefénk van. 3 részes. Az első inkább rágóka, a második kettő inkább hasonlít fogkefére. Nekünk magának masszírozza vele az ínyét fogát. 2 foga van. 10 hónapos.
2013. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 6 hónaposan kezdett jönni az első foga. Mikor duzzadt volt az ínye, már minden szoptatás után óvatosan átmasszíroztam forralt vízbe mártott DM-s tanuló fogkefével (ez inkább ínymasszírozó, 3db-os a szett az első kettő, puha szilikon, és csak a harmadik igazi fogkefe) Jól esett neki. Mikor kijött az első foga, akkor vízbe mártott gézt használtam, majd ujjra húzható fogkefét. 1 éves kora óta Nenedent fogkrémet használ. KB 10 hónapos volt, mikor az első igazi fogkeféjét megkapta, mert folyton ráharapott az ujjamra, és az ujjra húzható fogkefe elég vékony szilikonból volt, szóval nem volt egy leányálom. Mindent összegezve, legalább vízbe mártott gézzel át kellene törölnöd a fogait minden étkezés után.
2013. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én az első foga óta mosom :-) Mi először nem használtunk fogkrémet, azt csak 1 éves kora után tettem rá neki, Elmexet.

Próbáld meg játékosan.Mi úgy mossuk a fogát, hogy neki is van egy fogkeféje meg nekem is.Ő is mossa a fogát, és persze én is megmosom neki.

Mi már 6 hónapos kora óta mossuk neki, így mostmár ez teljesen természetes neki.

2013. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy kibújt az első fogacska. Illetve már előtte is a kezébe adtam a tanuló fogkefét, hogy ismerkedjen vele, rágcsálta ezerrel. Aztán amikor "élesben" is elkezdtünk vele fogat mosni, szépen nyitotta a száját, ahogy közelítettem felé a fogkefével.

Neked így nehezebb dolgod lesz, hogy nincs hozzászokva a fogmosáshoz, de muszáj lesz mosni. Próbáld a kezébe adni a tanulófogkefét, ha megvizsgálhatja, megkóstolhatja, talán nem fog tőle annyira félni. Illetve használjatok babafogkrémet (fluoridmenteset, ezt lenyelheti nyugodtan és nincs korhatárhoz kötve a használata, szóval a védőnőd picit le van maradva), azt általában szeretni szokták a babák.

2013. jan. 22. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!