Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, hogy a 3...

Mennyire normális, hogy a 3 hónapos babám már 8 napja taknyos?

Figyelt kérdés

Voltunk dokinál, kapott antibiotikumot, 5 napig szedte, de még mindig szörcsög. Naponta többször szívjuk neki porszívóval, ordít mint a sakál szegény, és kapkodja a fejét, így nem is tudjuk 100 %-osan kiszívni.

Olvastam, hogy a csecsemőknél akár 2 hét is lehet egy nátha leforgása. Ez mennyire igaz? Félek visszavinni a dokihoz, mert mindig iszonyat sokan vannak, és most az influenza járvány idején csak rosszat tennék ezzel szerintem.

Egyébként kap levegőt, eszik, alszik rendesen, csak szörcsög.


2013. jan. 21. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk még mondta a doki a napi 4-5 cebion cseppet. Nálunk is 2 hétig tartott a nátha kb.

Anyatejes? Ha igen csöppents anyatejet a nózijába. Meg te is vegyél be c vitamint, ha szoptatsz.

Ha nem akkor csak cebion neki :)!

Jobbulást kívánok!

2013. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Takonyos, ordít.... Szépen beszélsz..... A nathanak nem leforgása van, hanem lefolyása, ami valóban több het is lehet. Sot, van olyan, hogy "hideg allergia", ami azt jelenti, hogy ősztől tavaszig folyik a gyerek orra, de semmi más tünete nincs, nem beteg. A gyereket pedig le kell fogni, akkor is ha sír es kapa logók, csak ugy kehet ki szívni az orrát.
2013. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mi az hogy "szépen beszélsz"??? Nem kioktatás kértem, hanem tanácsot. Van elég bajom így is, mert nem tudok szegénynek segíteni, és akkor még te is beszólogatsz? Köszönöm...


Cebion cseppek kap már több, mint egy hete.

2013. jan. 21. 09:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Minap olvastam a facebookon egy gyermekorvosi szobába kitűzött felhívást a Kedves szülőknek.A gyerek nem fosik hanem megy a hasa ,nem segge van hanem feneke, vagy popsija, nem okádik hanem bukik vagy hany es nem taknyos hanem náthás
2013. jan. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk ha náthás volt,ilyen pici korába,akkor 10-14 napig is eltartott.

Cebiont én is adtam neki,csak ilyenkor emelt adagban.

Amikor már sűrű volt a váladék az orrában és kevesebb,akkor mindig tudtuk,hogy közel a vége.

2013. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A nátha más néven heveny orr-garatgyulladást jelent. Neki csak "takonnyal" van tele az orra, más tünete nincs.
2013. jan. 21. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Valadek. Az a neve, hogy valadek.
2013. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

2.! Miért,te hogy hívod,ha taknyos a gyerkőc?Ez nem egy csúnya szó,én nem tudom miért kell már az élő fába is belekötni!

Kérdésre válaszolva:kisfiam mikor meg volt fázva,több mint 2 hétig szörcsögött az orra,de majd 3 hétig köhögött még.Szóval teljesen normális.

Sajnos pedig minél többet kell szívni az orrát.Érdemes előtte Sterimar Baby-vel fellazítani a váladékot,majd amennyire csak tudjátok leszívni és naponta 1-2 alkalommal orrcseppet is érdemes használni (én mondjuk csak lefekvés előtt cseppentettem az orrába,hogy kíméljem valamennyire a nyálkahártyáját).

2013. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Komolyan kiakadok!Te szerencsétlen 73%-os!A nátha és a taknyosság nem ugyan az!!!!!!Én is olvastam azt a face-es bejegyzést,de a Kérdező nem az a kategória,ha nem tűnt volna fel!Menjél máshova,ha csak kötekedni tudsz és érdemben nem tudsz segíteni!

Istenem,milyen emberek vannak!

2013. jan. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem az a fórum, de 4-es:

igen, a gyerek nem is fingik, hanem pukizik, és az anyának sem csöcse van, hanem melle, vagy cicije. nem sz@ros, hanem kakis, kakás.


Szerintem az anyatejes cseppentés jó megoldás. Tökre nem jó 3 hónaposnak antibiotikumot adni, mikor még kialakult immunrendszerük sincsen, de már lerombolják.

Állj le a gyógykészítményekkel és próbáld természetközelibb módon. Anyatej cseppentés, kamillás fürdő.

És vigyázz jobban, ne fázzon meg újra.

2013. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!