Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzas es szep. Szorongas...

Fogzas es szep. Szorongas egyutt? Ki hogyan elte meg ezt az idoszakot?

Figyelt kérdés

10 honapos a kisfiam es kb 4 honapja tart a fogzas, ami az ejszakainkat kikesziti, plusz jott a szep.szorongas ami pluszba ront a helyzeten.

Mar minden lehetseges formajat a fajdalomcsillapitasnak kiprobaltuk, megsem hasznalt semmit. Plusz ami a legrosszabb hogy kb 3 honapja tart hogy csak en letezem, apa szinte teljesen hatterbe szorult. Hiaba megy at o este a fiunkhoz, nem nyugszik meg nala. Ha en megyek at azonnal csend van, es szorosan fogja a nyakam hogy ne rakjam le. Ha elalszik a kezembe es raknam le, azonnal sirni kezd. Mar azt is probaltam hogy atvittem magamhoz, ugy viszonylag jot alszik, de meg akkor is sokszor felsir a foga miatt. Ezzel csak az a baj, hogy parom szinte allando ejszakas, szoval kethetente van csak itthon ejjel, es akkor ha atviszem magamhoz, nem alszik velem se.

Mit csinaljak mar???/ Lassan ugy erzem nem birom, honapok ota alig alszom par orat ejszaka, napkozben is jon mindenhova velem a fiam. Ha egy pillanatra szemelol teveszt iszonyatos sirasba kezd, es apa hiaba veszi fel nem nyugszik meg.

Paromnak mar nagyon rosszul esik hogy ennyire anyas lett a fiunk, es latom rajta hogy bantja hogy o nem tudja megvigasztalni.

Bocsi hogy hosszu lett, csak mar ugy el vagyok keseredve.

Minden tipp erdekelne. Koszonom


2013. jan. 21. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Üzenem a férjednek hogy ebben a korban ez teljesen normális, és nem anyás lett hanem a vissza az anyához idöszakban van. Ekkor választ a gyerek elsö személyt akihez ragaszkodik mindenek felett. Ekkor még második személy nem létezik náluk, ha az elsö személy kimegy a szobából olyan mintha örökre elmenne, nincsen még idö és térérzéke, csak a hiányt érzi. Örüljetek, hogy az anya az elsö személy, az már rosszabb ha nagymama vagy apa az, akkor valami miatt nem tudott közeli kapcsolat kialakulni az anya és baba között.


A fiad nem igazán a fogzás miatt sír. Biztos az is közre játszik, de nö és változik a világ, egyre nagyobb értelme van és egyre több mindent felfog a világból. ezt éjszaka dolgozza fel.


Amit ne tegyél, hogy ne vedd magad mellé az ágyba. Ha most rászoktatod, akkor pár hónap múlva meg azon szevedsz hogy nem tudod kirakni az ágyatokból. Èn ebben a korban inkább beköltöztem sok sok éjszakára lányom mellé a szobájába. Egymás mellé toltam az ágyakat és ha kellett ott kivettem, és ringattam, ha kellett a kezét fogtam egész éjjel. Aztán egyre jobb lett, és ö maradt a szobájában az ágyában. Most 2 éves 2-3 havonta még most is néha befekszik valamelyikönk a ha nem tud aludni, de ágyunkba nem fekhet.


Tasója most 6 hós, hozzá is mennem kell néha éjszakánként, néha többszlr is, ott egy fotel van ahol csücsülünk együtt ha kell.

2013. jan. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem irigyellek, de képzeld a lányom 18 hónapos és mg mindig tart a fogzás! Úgyhogy nagyon gyorsan találnotok kell megoldást, mert ez még sokáig így fog menni és kikészülsz teljesen.

Nálunk volt egy időszak, amikor a hátsó rágó fogak jöttek, akkor minden hajnalba kettőkor sírt és azt találtam ki, hogy lefekszek mellé a földre. Persze ha megmozdultam egyből fenn volt és azt nézte, hogy ott vagyok-e még. De megnyugodott, mert látta, hogy nem mentem ki. Nálunk se kellett apa, csak én. Viszont ez csak kb. két hétig tartott, kibújtak a fogak és újra nyugodt lett az éjszaka.

Azt semmiképpen nem ajánlom (látom mások is elrontják, bár biztos van aki nem ért velem egyet), hogy magadhoz veszed. Inkább te aludj a földön mellette, de ne vidd át hozzátok. Szokja meg, hogy mindenkinek megvan a saját ágyikója.

Amikor apa otthon van, akkor próbáljatok napközben is közös programokat csinálni. Pl. lovagoltassa apa a hátán, játszanak együtt, persze úgy, hogy te is ott vagy, mert te vagy neki a biztos pont és akkor lehet, hogy éjszaka is jobban el fogja őt is fogadni.

Kitartás!

2013. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislánykám 9 hónapos,5 hós kora óta ő sem alszik valami jól,de ezt te is tudod,h egyrészt a fogzás,másrészt az anyahiány,én már az idegeskedésen túl vagyok,a kialvatlanságot én is nehezen bírom,de valahogy csak túl éljük.A másik:nekem is csinálta ezt,h csak nálam nyugodott meg,egy percre sem akart senki mást,de én azt csináltam,h elmentem,először csak ki a szobából 5 percre,(persze üvöltés)ő meg az apukájával volt,ezt az időt mindig növeltük,majd lassan belenyugodott,h én vagyok,csak nem mindig érek rá és más is szereti.Ugyanezt el kellett játszani a nagyszülőkkel is,mert még bevásárolni sem lehetett otthagyni nekik,nemhogy esetleg egy színház vagy vmi más program..Mára már javult a helyzet,de azért még egy ideig anya lesz az első és legfontosabb nekik,ez az élet rendje,aztán majd szépen leválnak,tudom,mert van egy 11 és egy 12 évesem is..Kicsit nehezek ezek az időszakok,kitartás!
2013. jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Amiket irtok mar mind kiprobaltam, bent fekudtem a foldon a kisagya mellett, de akkor csak all a kisagyban es sir. Probaltam hogy simogattam a hatat, fogtam a kezet, de sehogy sem volt jo neki, csak ha kivettem es a kezembe volt.

Egesz ejjel mar nem birom tartani es ringatni.

Napkozben apa sokat jatszik vele, de mivel ejszakas allandoan neki is kell valamikor pihenni. Egy ket orat eljatszanak de ha mar nem lat sir.

Iszonyatos ez az idoszak, mert mar nem birom. Napkozben meg arra sincs idom hogy wc-re menjek mert ha mar nem lat iszonyatos sirasba kezd.

Nem akarom hogy atszokjon a mi szobankba, mert mar az elso naptol kulon alszik, es szeretnem ha ez tovabbra is igy maradna, de mar nem tudom mit tegyek.

Ugy erzem mar nekem is jarna az alvas.

Ha nincs a kezembe akkor iszonyatos sirasba kezd, es nem tudom hogy errol hogy tudnam leszoktatni, vagy hogy jobb legyen.

2013. jan. 21. 14:38
 5/6 A kérdező kommentje:

Plusz azt meg nem irtam, hogy napkozben mar lassan minden hazimunkam ugy vegzem hogy a kezembe, vagy magamra kotve viszem magammal, mert kulonben mozdulni sem birok nelkule. Ha le merem tenni, mar maszik is vissza ram. Olyankor hiaba adom oda az apjanak egyszeruen nem marad nala, es nyujtja a kis kezeit hogy hozzam akar jonni.

Ezert is irtam hogy apa el van keseredve, hisz elhiszem hogy jobban kotodik valamelyikunkhoz, na de ennyire?!!

2013. jan. 21. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom már kicsit régi a kérdés, de most nálunk szóról-szóra ugyanez a helyzet! Sikerült Nektek valami megoldást találni? Kérlek írj valami bíztatót! Kisfiam most 9 hós, és legalább 4 hónapja ez megy! Már totál kivagyok! Előte is köszönöm!
2014. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!